Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V pohotovosti budou policisté i strážníci

date_range 28.Kvě, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Až o tři stovky se během nadcházejícího víkendu zvýší počet aut v ulicích města Vsetína. Důvodem je dlouho avízovaný sjezd KDU – ČSL, který se uskuteční ve vsetínském domě kultury a díky němuž na Vsetín zamíří na pět stovek vysokých představitelů české politické scény, ale také zástupců sdělovacích prostředků a dalších hostů. Městská i státní policie proto připravují bezpečnostní opatření a žádají návštěvníky a občany města o shovívavost a pochopení.

„V sobotu i v neděli budeme mít posíleny hlídky a budeme se zaměřovat především na dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu a ochranu veřejného pořádku. A to i v místech, kde budou mít delegáti a hosté sjezdu zaparkovaná vozidla, abychom předešli krádežím ve vozech," informoval ředitel vsetínské městské policie Nikolaj Martinák. Kromě toho však budou strážníci zabezpečovat i bezproblémové konání dalších akcí, které se během víkendu ve městě uskuteční. Jedná se například o tradiční Běh naděje nebo Den dětí s Annou.

 
Podobná opatření připravují i státní policisté, kteří budou se strážníky úzce spolupracovat. „V pohotovosti budou policisté z pořádkové, dopravní i kriminální služby. Po oba dva dny nastoupí do služby přes dvě desítky policistů," uvedla vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

V souvislosti s touto událostí se totiž ve Vsetíně zcela jistě zvýší provoz na silnicích, dají se očekávat i problémy se zaparkováním, zvláště v centru města, kde bude uzavřena slepá ulice u hotelu Vsacan a částečně i parkoviště u městského úřadu. Pro delegáty sjezdu pak bude vyhrazeno parkoviště Na Lapači. „Budeme se snažit eliminovat případné problémy, které by mohli pocítit naši občané v době konání sjezdu. V terénu bude také více než třicet organizátorů, kteří budou delegáty navigovat," upozornil předseda místní organizace KDU – ČSL Libor Podešva. Restaurace podle jeho slov nebudou náporem delegátů ohroženy. „Jednání trvají od rána do noci, proto veškerý catering proběhne v domě kultury, kde bude sjezd po dva dny probíhat," dodal Podešva.

Vsetínská radnice však celostátní sjezd parlamentní strany nevnímá jen jako dopravní komplikaci, ale také jako příležitost pro místní podnikatele a možnost prezentovat své město jako srdce Valašska. Proto účastníky sjezdu přivítá vsetínská starostka Květoslava Othová ve valašském kroji, chybět nebudou ani valašská cimbálová muzika ani tradiční krajové delikatesy jako je slivovice, frgály či klobásy. Pro účastníky sjezdu jsou pak připraveny prezentační materiály.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA