Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V pondělí slavil i hornolidečský kostelík

date_range 30.Zář, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Sváteční byl téměř celý pondělní den. V kostele se sloužily dvě bohoslužby, ranní a dopolední, a odpoledne bylo pro věřící, poutníky, ale i návštěvníky z různých konců naší republiky připraveno požehnání. Bohoslužbu, která začínala v půl jedenácté dopoledne, přijel sloužit Mons. Vojtěch Šíma, děkan kolegiální kapituly u svatého Mořice v Kroměříži.

V pondělí slavil i hornolidečský kostelík             foto: OÚ Horní Lideč              fotogalerie  

Kostelík, jehož součástí je zvonice se třemi zvony, byl zaplněný do posledního místa. Na bohoslužbě byly děti nastrojené do tradičních krojů, ale také mládež a celé rodiny, pro něž je státní svátek Dne české státnosti něčím, co je potřeba uctívat. Svatý Václav je jedním z nejoblíbenějších českých svatých, zemský patron, mučedník i osobnost, která sehrála velmi důležitou úlohu v emancipaci českého státu a přemyslovské dynastie v rámci křesťanské Evropy.

Od roku dva tisíce je dvacáté osmé září státním svátkem, Dnem české národnosti. V uvedený den roku devět set třicet pět byl na příkaz mladšího bratra Boleslava zavražděn český kníže Václav z rodu Přemyslovců. Vyvražděné byly celé rodiny Václavových příznivců včetně malých dětí.

Ludmila Brousilová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA