Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V pondělí z areálu zazněly dvě řízené exploze

date_range 25.Lis, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Pyrotechnici již pátý den ve zvýšeném počtu čistí okolí přístupových cest a skladů, v nichž je uložená munice. O víkendu jim byl nápomocný také policejní vrtulník, který celý areál sledoval a monitoroval z výšky. Také kontroloval, zda není munice také v korunách stromů či na střechách jednotlivých stavení. „Potvrdilo se, že v korunách stromů jsou rozházené úlomky betonových kvádrů, jež zřejmě rozmetal původní výbuch," uvedla tisková mluvčí policie Monika Kozumplíková.

V pondělí před čtvrtou hodinou odpoledne zazněly z areálu dvě detonace řízené specialisty. Opět proběhla likvidace munice, kterou není možné bezpečně převézt. „Jejich práci jim komplikuje také všude přítomné bláto, které musí odstraňovat pomocí proudů vody, tak, aby vyloučili možnost výskytu nebezpečného materiálu pod jeho nánosem," řekla mluvčí. Pomalu také instalují do odminovaných míst policejní pásky a kolíky k vymezení cest, kterými budou projíždět dopravní prostředky.

 Pyrotechnici pročišťují příjezdové cesty (foto PČR)   další fotky (2)

„Nyní nám budou k dispozici také policejní psovodi z Dobrotic na Holešovsku. Dva týdny budou policistům a vojákům pomáhat střežit okolí v rozmezí 1200 metrů od epicentra původního výbuchu," informovala Kozumplíková. Již během úterý budou kynologové součástí jednotlivých hlídek rozmístěných na okraji zapáskovaného areálu.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA