Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V přehradě Bystřička utonul mladý muž

date_range 02.Kvě, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Jedenadvacetiletý mladík se v úterý 1.května utopil v přehradě Bystřička na Vsetínsku. Večer ho našli při pátrací akci policejní potápěči. Z šetření vyplývá, že mladík společně s kamarády konzumoval až do pozdních nočních hodin alkohol, což se mu zřejmě stalo osudným.

„Událost ten den odpoledne oznámila na linku 158 osmnáctiletá dívka, že pohřešuje svého jedenadvacetiletého kamaráda," informovala mluvčí vsetínských policistů Lenka Javorková.

V kempu na Bystřičce stanovala skupinka mladých lidí ze Vsetína ve věku od 16 -22 let. Večer podle slov mluvčí hojně konzumovali alkohol a kolem půlnoci se dva z mladíků vydali ještě do restaurace na pivo. Zpět do kempu se však v noci vrátil už jen jeden z hochů. Jeho stejně starý kamarád se mu po cestě někde ztratil.

Potápěči při pátrací akci na Bystřičce   foto PČR

„Mladík značně posilněný alkoholem předpokládal, že jeho kamarád do kempu dorazí. Ráno ale všichni zjistili, že je jich o jednoho méně. Jeho hledání v okolí přehrady bylo neúspěšné. Stejně tak nepochodili ani když volali svým známým, zda se pohřešovaný u nich náhodou neobjevil," vylíčila Javorková.

Parta nakonec v bezradnosti kontaktovala policisty. Ti i se psovody propátrali okolí přehrady a cestu od vodní plochy ke kempu, procházeli křovinaté porosty, blízká restaurační zařízení, propátrali také prostor pod výpustí hráze a okolí, ale bezvýsledně.

„Navečer jsme zorganizovali další pátrací akci za pomocí policejních potápěčů z Brna a Frýdku-Místku. Ve čtvrt na devět večer potápěči objevili asi metr a půl od břehu pod hladinou tělo mladého muže. Přivolaná lékařka už mohla jen konstatovat smrt utonutím," dodala Lenka Javorková.

Z dosavadního šetření nebylo zjištěno, že by se na smrti muže podílela další osoba. U zemřelého byla nařízena zdravotní pitva.

-red-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA