Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V programu Týdne vědy si vybere každý

date_range 24.Říj, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice. Letošní, šestnáctý ročník se uskuteční od 1. do 13. listopadu 2016 a ponese se v duchu motta „Za hranice známého". Připraveno je na 600 akcí po celé republice: přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč všemi vědeckými obory. Ve Zlínském kraji se uskuteční třicet akcí.

Známý popularizátor vědy Michael Londesborough z Ústavu anorganické chemie AV ČR předvede ve zlínském Masters of Rock Café a Kině Hvězda v Uherském Hradišti experiment, s jehož pomocí diváky dovede za poznáním chemie lásky. Při cestě do nitra lásky využije nejen sonety Williama Shakespeara, ale také zákony termodynamiky a poznatky z biochemie. Výsledkem je objevné vystoupení, které návštěvníkům odhalí, co o lásce ani o sobě možná ještě neví.

V Hvězdárně Valašské Meziříčí se uskuteční nejrůznější výstavy, pokusy a experimenty, přednášky a samozřejmě i noční pozorování oblohy. Třídenní Festival vědy a techniky v Muzejním a galerijním centru Zámku Žerotínů návštěvníkům nabízí výstavu Dobrodružství vědy a techniky, experimenty, ukázky pro školy a veřejnost a další zajímavý program. Festival je určen nejen studentům, ale i zvídavým lidem všech věkových skupin.

Zajímavým zpestřením může být i prohlídka protiatomového krytu pod Knihovnou Kroměřížska, který ukrývá zachovalou telefonní ústřednu, agregát pro případ výpadku proudu a desítky dalších místností, z nichž dvacet bude zpřístupněno veřejnosti. Návštěvníci si mohou ve středu 2. a 9. listopadu zkusit rozpohybovat filtrační vzduchové zařízení a obléci se do protiatomového ochranného obleku.

Kino Hvězda v Uherském Hradišti návštěvníkům nabídne zdarma promítání vítězných snímků letošního ročníku Academia Film Olomouc (Hledání ticha, Kronika králů a Nebe a led) a navíc film Pohyby o expedici českých geologů za polární kruh z dílny Střediska společných činností AV ČR.

Vstup na celý festival je zdarma, na některé akce, zejména na přednášky, vědecké kavárny a filmy je potřeba rezervace. Ta je možná přes webové stránky www.tydenvedy.cz, kde jsou také uvedeny kompletní informace o celém programu festivalu.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA