Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V průběhu vernisáže byl uloupen obraz

date_range 04.Kvě, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Zřejmě takovým titulkem v bulvárním tisku by začal článek o zahájení výstavy obrazů Zdeňka Kutry v Galerii G ve Valašských Kloboukách. Ale po pořádku. Poslední dubnový den slavičínský výtvarník, designer a pedagog Zdeněk Kutra, zahájil již svou druhou výstavu v budově valašskoklobouckého gymnázia.

Po hudebním preludiu jazzového Bujónu a úvodním slovu Honzy Many zřejmě nikdo neočekával odlišný průběh od ostatních vernisáží. Jaké bylo překvapení návštěvníků výstavy, když po efektním příjezdu černým Citroenem, oknem naskákala do místnosti skupina maskovaných lupičů, doprovázená Fantomasem.

 

Foto

Jeden z lupičů vyřízl vybraný obraz z rámu   foto Tom Heczko

více fotek
 
Je třeba popravdě říci, že mnoho z nás v první chvíli nevědělo jak se zachovat, v mnoha tvářích byl vidět úlek. Ani Zdeněk nezůstal pozadu a přesvědčivým hereckým výkonem udiveného výrazu v tváři ještě dramatickou situaci umocnil. Především v okamžiku, kdy jeden z lupičů vyřízl vybraný obraz z rámu.

Pak již celá skupina naskákala do auta a tak, jak se objevila, i zmizela. Mnozí z návštěvníků byly asi poprvé svědky podobné happeningové akce v našich končinách. A i když jste neměli možnost se jí zúčastnit, přesto výstavu navštivte, stojí určitě za to. Máte na to celý květen.

Tom Heczko

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi