Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V regionu jezdí 600 aut bez registrace

date_range 28.Kvě, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Už jen měsíc zbývá do vypršení lhůty pro řádné přihlášení vozidel v takzvaném polopřevodu. Ojetá auta, která jejich majitelé do konce června nepřihlásí v Centrálním registru vozidel, po 1. červenci 2015 úředně zaniknou. Úkon bude nevratný, a tak může mnohým řidičům způsobit nemalé potíže. Auto vyřazené z registru by totiž vůbec nemělo vyjet na silnice, jinak řidiči hrozí pokuta, zákaz řízení a v případě nehody i úhrada způsobených škod.

„Ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Valašské Klobouky je k 28. květnu provozováno 14 073 motorových vozidel s řádnou registrací. Alarmující ovšem je, že dalších 591 vozů je používáno v režimu polopřevodu, kdy jejich původní vlastník při prodeji sice provedl odhlášení na nového majitele, ale ten už následně nesplnil svou povinnost a vozidlo na sebe nepřihlásil. Těmto vozům hrozí při nedokončení registrace do 30. června administrativní zánik," upozornil vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství valašskoklobouckého městského úřadu Vladimír Tomaštík.

Úřední hodiny Odboru dopravy a silničního hospodářství               foto MěÚ Valašské Klobouky

Řidič neregistrovaného vozu se pak vystavuje riziku pokuty ve správním řízení od 5 do 10 tisíc korun a navíc zákazu řízení na dobu od 6 do 12 měsíců. Tím ale možné důsledky nelegálního užívání automobilu nekončí. Jelikož dnem vyřazení z registru silničních vozidel ztrácí auto způsobilost k provozu na pozemních komunikacích, zaniká souběžně i jeho povinné pojištění. „Pokud by nadále jezdilo nepojištěno, půjdou veškeré způsobené škody k tíži řidiče. Není třeba dodávat, že v případě dopravních nehod se může jednat o výrazné finanční částky," podotkl vedoucí.

Jestli si někteří majitelé nejsou jistí, zda je u jejich vozidla správně zapsán vlastník, mohou si to ověřit ve webové aplikaci www.dokonceteregistraci.cz . Stačí vložit číslo malého technického průkazu.

Povinnost dokončit registraci vozů v polopřevodu do 30. června přináší novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA