Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V regionu přibývá míst s infikovanými klíšťaty

date_range 19.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Luhačovicko i Valašskokloboucko. V roce 2018 ve Zlínském kraji evidovali celkem 44 onemocnění klíšťovou meningoencefalitidou, v roce 2017 to bylo 23 případů, tj. proti předcházejícímu roku došlo k nárůstu o 91,3 %. Klíšťata přenášejí na člověka i další choroby, například lymeskou boreliozu.

 

Hygienici opakovaně v uplynulých letech zaznamenali onemocnění z lokality Luhačovicko, Želechovické Paseky, Vizovické vrchy (oblast v okolí Vartovny), Valašskokloboucko, v okolí Huslenek a Hornolidečska.

 

Vzestup nakažených klíšťat je s největší pravděpodobností dán jednak změnou klimatických podmínek s přemnožením se klíšťat a jejich rozšiřováním do vyšších nadmořských výšek, ale také vyšší aktivitou rekreačního pobytu lidí v přírodě.

 

Klíšťata mají ráda teplé a vlhké počasí, proto je jejich výskyt nejvyšší ve dvou obdobích a to na přelomu května a června, a dále v měsíci září. Typickým biotopem klíštěte jsou zejména okraje listnatých a smíšených lesů, porosty na okraji vodních toků a na loukách.

 

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA