Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V sobotu se bude v Brumově bojovat o hradní baštu. Ubrání se?

date_range 05.Kvě, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační obrázek. Foto: Skupina historického šermu Berendal

Hrad Brumov plnil od počátku svého vzniku významnou strážní, obrannou a sídelní funkci při vstupu do Vlárského průsmyku, který byl odedávna přirozenou spojnicí mezi Povážím a Pomoravím. Byl zbudován na JV výběžku vrcholového hřbetu s místním názvem Židáky v místě, pod nímž několik údolních průchodů postupně ústí do strategicky důležitého Vlárského průsmyku.

 

Areál brumovského hradu ožije v sobotu 7. května středověkem, proběhne tady totiž slavnostní zahájení sezony. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program pro všechny generace, který začíná ve 13:00 hodin pravým šermířským turnajem. Chybět nebude ani nefalšovaná bitka o hradní baštu.

 

Chcete vidět dobývání hradní bašty?

Dámy, chcete zažít mužné šermířské souboje?

Pánové, chcete potěšit oko lepými tanečnicemi?

Děcka, chcete vidět, jak se v dávných dobách na hradě žilo?

Chcete se povrtět při středověké hudbě?

 

Tak to tedy budete správně na brumovském hradě. Do středověkého dění vás vtáhnou a nepustí skupiny Valmont, Berendal, Allegros, Rabussa, Solutas a Divadlo Lenky Sasínové. Přístupné budou samozřejmě i všechny prostory hradu se svými expozicemi a dětskou dílničkou.

Šermířské souboje. Foto: archiv hradu Brumov

„Tož děcka. Chyťte mamky, taťky, babičky, dědečky aj strýce a tetičky a nenechajte si ujít trochu téj histórie na brumovském hradě. A nebójte, aj neco do puse bude! Těšíja sa a třasú sa na vás šeci urození pánové, urozené dámy a těším sa aj já,“ pozval správce a kastelán hradu Brumov Miroslav Obadal.

 

Kdy to bude: sobota, 7. května 2022, 13:00h

Co za to dáte: vstupné dobrovolné

Kdo za to může: OCRKS Brumov-Bylnice

Aktuální informace najdete na: www.hradbrumov.cz

 

Další víkendové kulturní akce v Brumově-Bylnici

 

Sobotní Májový trh se koná na náměstí H. Synkové v sobotu 7. května a začíná v 9:00 hodin ráno. V rámci programu se návštěvníci mohou těšit na různé dobroty lokálních výrobců a bohaté občerstvení. O dobrou májovou náladu se postará dechová hudba Brumovjanka. Pro děti je přímo na náměstí připravena kreativní dílnička, malování na obličej nebo divadelní představení Pohádky od Lenky.

 

V neděli jsou na programu oslavy sv. Floriána, které pořádá SDH Brumov. Oslavy se uskuteční v neděli 8. května 2022  od 14:00 na náměstí v Brumově-Bylnici. V rámci připraveného programu se můžete těšit na ukázky hašení, ukázky a prohlídky hasičské techniky, speciality z grilu a jiné dobroty, bohatou tombolu, čepované pivo a hudební doprovod.

 

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA