Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V sobotu se budou moci lidé zbavit odpadu

date_range 28.Dub, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Město Valašské Klobouky připravuje pro občany pravidelný pololetní sběr nebezpečného a objemného komunálního odpadu, a to na sobotu 30. dubna. Dopoledne bude vyhrazeno pro sběr ve Valašských Kloboukách a po poledni zajede do všech místních částí svozové vozidlo. Odevzdávat bude možné nejen zbytky barev, ředidel a dalších chemikálií, ale také pneumatiky, rozměrný odpad a rovněž všechny druhy výrobků určených ke zpětnému odběru.

Sběr bude zahájen ve Valašských Kloboukách v areálu místa zpětného odběru, dřívějšího Fučkova mlýna v ulici Brumovská. Služba zde bude přítomna od 8 do 12 hodin. Podle harmonogramu pak vyrazí svozové vozidlo do Lipiny, kde bude přistaveno od 12:30 do 13 hodin u tamní samoobsluhy. V Mirošově budou moci obyvatelé odevzdat odpad na rozcestí, a to od 13:15 do 13:45 hodin. Ve Smolině proběhne sběr u zvonice od 14 do 14:30 hodin.

 

ilustrační foto MěÚ Valašské Klobouky

 
Občané mohou při této příležitosti odevzdávat nebezpečný odpad jako znečištěné obaly od barev a laků, staré chemikálie a filtrační materiály, odpadní oleje, tuky a podobně. K dispozici bude také kontejner na objemný odpad, kupříkladu staré skříně, koberce, matrace a další. Umožněno bude i odevzdávání použitých výrobků, na něž se vztahuje povinnost zpětného odběru. Jde především o baterie, galvanické články, televizory, monitory, lednice, mikrovlnné trouby, vysavače a další domácí spotřebiče. S odstraněním starého a ojetého obutí vozidel pak jistě pomůže sběr pneumatik.

Sběr nebezpečného a objemného komunálního odpadu je službou pro občany. Není tudíž určen pro podnikatele, ti si musí podle zákona odstraňování odpadu vzniklého ze své podnikatelské činnosti zajišťovat na vlastní náklady.

 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA