V sobotu startuje liga nočních soutěží

date_range 20.Čvn, 2014 featured_play_list Aktuality

V minulém roce proběhl první ročník JLNS, jehož se zúčastnilo 55 družstev mužů a 26 družstev žen. V obou kategoriích byla konkurence velká a velice vyrovnaná, avšak na předních místech se umístili jen ti nejlepší a pravidelní účastníci ligového klání. Mezi muži zvítězili Vrbětičtí hasiči se ziskem 86 bodů, stříbro bralo Vysoké Pole se 73 body a bronz závodníci z Lidečka s 65 body. Těsně pod stupni vítězů pak byl A-tým Bratřejova s 61 bodem a první pětku uzavřel Mirošov se 46 body. U žen se rozhodovalo až v posledním závodě, kde vítězstvím posledního kola dosáhli na celkovou zlatou pozici ženy z Bratřejova ziskem 32 bodů. Druhé skončily Drnovjanky se stejným počtem bodů jako ženy z Loučky a to 30. O druhém místě rozhodl počet lepších umístění na jednotlivých závodech a tak Loučka brala celkový bronz. Bramborovou medaili ukořistil Lačnov A se 23 body a pětku uzavřelo Vysoké Pole se 22 body.

Letošní druhý ročník bude zahájen stejně jako loni Nočním hašením v Loučce. VII. ročník této již tradiční noční soutěže se uskuteční v sobotu 21.6.2014 od 21:30 v Loučce na fotbalovém hřišti. Hasičské klání slovem ale i hudbou podpoří DJ Vašek Řepa. Koncertem v dolní části areálu celou akci doprovodí mladá ambiciózní skupina Clera. Těšit se můžete nejen na zábavu až do rána ale především na sportovní výkony hasičských družstev, mezi kterými si jistě každý najde své favority.

Minulý ročník JLNS (foto ewinka69)  další fotky

Druhý ročník s sebou přinesl i drobné změny co se týká obsazení soutěží a také vyhlášení výsledků. Do kalendáře JLNS přibyla noční soutěž ve Štítné nad Vláří a také Slavnostní vyhlášení JLNS, které se uskuteční 30.8.2014 ve večerních hodinách v kulturním domě ve Vlachovicích. Nově také byla zařazena kategorie Muži nad 35 let, která odstartuje až na druhém závodu JLNS v Poteči.

Slavnostní vyhlášení 30.8.

Víkend s hasiči bude možné strávit také v rámci Valašsko Klobouckého okrsku. V sobotu 21.6. bude SDH Smolina slavit své 90. výročí založení místního hasičského sboru. Připomenutí této události se bude konat od 13:00 na návsi, kde bude sloužena mše svatá. Poté se celá akce přesune do areálu fotbalového hřiště. Místní sbor si pro návštěvníky oslav připravil doprovodný program v podobě ukázky hasičské techniky, dechovou hudbu Valaška k tanci a poslechu a také bohaté občerstvení.

Další den, tedy v neděli 22.6. proběhne v Mirošově od 14:00 dodatkové Okrskové kolo v požárním sportu. Soutěžit budou „pouze" mladí hasiči a dorostenci v kategoriích starší/mladší žáci, žákyně a dorost. Závodit se bude ve dvou disciplínách a to štafetě a požárním útoku. Mladé hasičské naděje porovnají své výkony v tomto náhradním termínu z důvodu špatného počasí při konání Okrskového kola v PS 17.5. v Mirošově.

Pořadatelé všech zmíněných akcí Vás srdečně zvou a těší se na Vaši návštěvu.