Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V srpnu můžete navštívit hned několik výstav

date_range 29.Čvc, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Klobucké kulturní léto se blíží dělicí čáře, ovšem ani ve své druhé půli neubere plyn. Přichystá koncerty, filmová promítání, barmanskou show či divadelní představení. Doplňující kulisou, nikoli však zastrčenou v pozadí, je celá řada výstav výtvarných děl. Autoři známí i začínající, rozličné techniky, pestré styly a spousta inspirace. Nechejte se pozvat…

„V sále městského muzea vystavuje své obrazy valašskokloboucký malíř Zdeněk Mikeska. Návštěvníci budou obdivovat jeho fantazii i různé „štýly", jak je sám umělec nazývá. Další výstava v muzeu je určena milovníkům vojenské historie a pojednává o partyzánské brigádě Jana Žižky. No a do třetice nabízí Stará radnice nový výstavní prostor ve svém přízemí, které je přístupné od autobusového nádraží. Zde vystavuje výtvarná skupina Sto z Ledu Ven z Děčína, která se ve Valašských Kloboukách účastnila Valašského kumštování," popsal Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

 Výstavní prostor a hudební sál v jednom, průchod domu č. p. 105 (foto MěÚ Val. Klobouky)

Průchod historického domu č. p. 105 v horní části Masarykova náměstí nabízí vedle volně přístupného hudebního nástroje z akce Piána na ulicích i výstavu prací Jiřího Ročáka s názvem Krajina. „Kolemjdoucí tak mohou strávit příjemnou chvilku oddechu nejen při hře na černobílé klaviatuře, ale i při pohledu na umělecká díla," pozvala Marie Kolajová z městského informačního centra.

I samotné infocentrum se stalo výstavním prostorem, hostí expozici obrazů žákyně 7. třídy Veroniky Mačkové. A věřte, že i tak mladá „umělkyně" má svůj osobitý styl. Její Barevný svět o něm jistě přesvědčí všechny návštěvníky. Sál podnikatelského centra pak zve na výstavu fotografií studentek Gymnázia ve Valašských Kloboukách a vestibul městského úřadu nabízí k prohlédnutí sérii fotografií kamenných a litinových svatých křížů, které se nacházejí na území valašskokloboucké farnosti.

Jiné výstavy budou v srpnu teprve zahajovány, jako například ta od autorské dvojice Nelly Billová a Jaromír Tomšů ml. Ti tvořili koláže a fotografie na téma Valašsko – Byli jsme i u vás. A představí je v pátek 15. srpna jako součást doprovodného programu Mezinárodního hudebního a folklorního festivalu Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Vernisáž v 17 hodin v sále Valašskoklobouckého podnikatelského centra. V totožném dni i čase se bude zahajovat v sále Staré radnice výstava obrazů Karla Švacha a Josefa Pavelky. Expozice je poctou vnuka zemřelému dědečkovi.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA