Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Tichově se bude koštovat slivovice a jablkové štrůdle

date_range 11.Dub, 2019 featured_play_list Aktuality

Slivovice a domácí jablkové záviny. Ty provoní v sobotu 13. dubna 2019  kulturní dům v Tichově. Uskuteční se zde totiž tradiční a vyhlášený košt slivovice. Letos navíc program doplní i soutěž o nejlepší doma upečený jablkový štrůdl.

 

Tichovský košt slivovice má již svou dlouholetou tradici a zvláštností je, že se zde hodnotí vzorky výhradně z místní tichovské pálenice za uplynulou páleničářskou sezónu.

 

„Letos bude do koštu zařazeno celkem 70 vzorků, které byly páleny jen v naší pálenici. Chceme totiž pouze vzorky jasného původu,” přiblížil starosta obce Josef Mudrák. Vzorky zůstávají v pálenici již v době pálení. Téměř od každého vybere páleničář Josef Bělaška jeden vzorek. Jedná se 0,3 l této lahodné tekutiny. Vzorky jsou pak řádně označeny, a odvětrány a čekají na dobu, kdy jsou odvezeny a pak jsou při koštu hodnoceny. Hodnocení se ujmou samotní návštěvníci koštu. Hodnotit vzorky budou na základě její čistoty, vůně a chuti.

 

V letošním roce však na návštěvníky čeká také doplňující program – budou totiž kromě slivovice hodnotit i jablkové záviny. „Rozhodli jsme se v rámci koštu uspořádat i soutěž o nejchutnější závin, protože stejně jako byla dobrá úroda švestek, tak se urodilo i jablek,“ řekl starosta obce Josef Mudrák. Do soutěže se může přihlásit kdokoliv. Podmínkou je pouze dodání soutěžního vzorku (2 kusů závinů) na obecní úřad v Tichově do 13. dubna do 13 hodin.

 

O dobrou zábavu se během odpoledne postarají harmonikáři. Chybět nebudou ani soutěže nebo tombola. Začátek je ve 13:30 v KD Tichov.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi