Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Karlovicku už do oprav silnic investovali 750 milionů

date_range 30.Zář, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Silnice II/487 po rekonstrukci, foto: ŘSZK

Zatím největší v tomto roce dokončenou stavbou na krajské silniční síti se stala rekonstrukce 2,4 kilometru silnice v Novém Hrozenkově za 37,6 milionu korun. Byla zahájena již v létě roku 2018. Motoristé mohou upravený úsek silnice užívat bez omezení od září letošního roku.

 

Předmětem díla byla stavební úprava silnice II/487 v Novém Hrozenkově v celkové délce 2 392 metrů v původním směrovém a výškovém vedení, pouze na začátku řešeného úseku došlo v délce přibližně 150 metrů k posunutí osy vozovky.

 

Nová vozovka je široká 7 metrů s lokálním rozšířením v obloucích. Rekonstrukce vozovky spočívala v odfrézování obrusné a ložné vrstvy, sanaci trhlin v podkladní vrstvě a zpětném položení ložné a obrusné vrstvy. Součástí stavby byla také přestavba dvou mostů.

Silnice II/487 po rekonstrukci, foto: ŘSZK

Souběžně se stavbou ŘSZK zajišťoval městys Nový Hrozenkov stavební úpravy sjezdů k nemovitostem, napojení místních komunikací, předláždění nebo výstavbu nových chodníků, novou kanalizaci a přeložky sítí.

 

Konečná cena za tuto zakázku činí 37,566 milionu korun (vč. DPH). Silniční stavba byla financována Zlínským krajem prostřednictvím ŘSZK. Stavební práce byly zahájeny na konci července 2018.

 

Úprava silnice v Novém Hrozenkově byla jednou z řady stavebních akcí, prostřednictvím kterých Ředitelství silnic Zlínského kraje vytváří souvislý tah kvalitních vozovek silnice II/487 a navazujících silnic v turisticky atraktivním a exponovaném údolí Vsetínské Bečvy. Ve Velkých Karlovicích, Hovězí, Karolince, Huslenkách a Ústí bylo od r. 2004 do r. 2018 investováno už celkem 749,5 milionu korun.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA