Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V ulicích se rozsvítí úsporné veřejné osvětlení

date_range 21.Říj, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Dvě desítky valašskoklobouckých ulic budou od listopadu ve večerních hodinách přehlednější a bezpečnější. Staré sloupy s nedostatečnou svítivostí nahradí nové LED svítilny, které nejen že zajistí lepší osvětlení, ale také energetické úspory. Obměněno bude celkem 244 světel a 32 sloupů. Instalace v prvních lokalitách už začala, aktuálně se nově osvětluje ulice Cyrilometodějská. Poslední svítidla by měla být na svých místech do konce listopadu.

„Stávající veřejné osvětlení města nesplňovalo požadavky na hospodárnost a také technický stav zařízení už nebyl vyhovující, na mnohých sloupech se totiž promítala postupující koroze. Obnovená osvětlovací soustava bude energeticky méně náročná a především bude poskytovat dostatečné neutrální bílé světlo," popsala výměnu starostka Eliška Olšáková.

Výměna veřejného osvětlení v ulici Cyrilometodějská               Foto: MěÚ Valašské Klobouky

Projekt úsporného veřejného osvětlení si vyžádá celkové náklady 3,28 milionu korun. Město na tuto investiční akci získalo dotaci ve výši 1,8 milionu z programu EFEKT 2016 vyhlašovaného Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA