Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V ulicích Vsetína se rozzáří čtyři vánoční stromy

date_range 23.Lis, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: Radovan Kocúrek

V pátek 2. prosince, tradičně v rámci Mikulášského dne, začne Vsetín dýchat vánoční atmosférou. Na čtyřech místech se rozzáří vánoční stromy, které doplní v ulicích města další světelná výzdoba. Z důvodu úsporných opatření, jež si vynutily rostoucí ceny energií, bude ale letos o něco střídmější než například v roce minulém.

 

Příprava instalace vánoční výzdoby ve Vsetíně běží na plné obrátky. „Abychom předešli zvětšení dopravních komplikací v centru města, které už tak působí a zejména ještě bude působit rekonstrukce vlakového nádraží a s ní související další stavební činnost, zahájili jsme instalaci vánoční výzdoby s předstihem,“ informoval ředitel Technických služeb města Vsetína Josef Stejskal.

 

Z důvodu úspor bude vánoční výzdoba o něco chudší

 

Podle jeho slov by hlavními dominantami výzdoby měly být čtyři vánoční stromy. Od 2. prosince, kdy se výzdoba poprvé rozsvítí, je najdete na Dolním náměstí, náměstí Svobody, v Panské zahradě a areálu Vsetínské nemocnice. Drobnější světelné prvky ale rozzáří i některé ulice centra města. „Oproti loňskému roku jsme se ovšem rozhodli z důvodu úspor nákladů k redukci rozsahu vánoční výzdoby zhruba o dvacet procent. Upustili jsme tak například od pronájmu některých světelných prvků, jako jsou ovečky a jeleni, které lidé mohli vloni spatřit na náměstích. Instalovat nebudeme ani světelné řetězy na mosty přes Vsetínskou Bečvu, jež v minulém roce vandalové opakovaně poničili,“ doplnil ředitel Stejskal.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA