Valachia Tour de Ski má svého vítěze

date_range 15.Úno, 2010 featured_play_list Aktuality

Valachia Tour de Ski, série tří běžeckých závodů na lyžích má svého vítěze. V hlavní kategorii mužů do 40-ti let se jím stal Radomír Bačo z TJ Orel Valašské Klobouky.

Závod ve Valašských Kloboukách se odehrál na fotbalovém hřišti, kde byly nachystané stopy kolem hřiště, zpestřené malou smyčkou na hřišti. Celkově tak trať měřila zhruba 600m. „Byl to sprint, takže nejrychlejší vyhrál. Pro diváky je tato forma závodu velice atraktivní, protože celý závod má divák závodníky na očích. Celkově jsme s průběhem závodu spokojeni, počasí vyšlo a diváckou podporu jsme taky měli," uvedl hlavní časoměřič závodu Karel Šoman.

Seriál Valachia Tour de Ski začal o první neděli závodem v Drnovicích kolem Památníku Ploština. V sobotu na běžce čekala velmi náročná Hradní běžka v Brumově-Bylnici. Ale až nedělní poslední závod ve Valašských Kloboukách určil absolutní vítěze série.

„Podmínkou totiž bylo zúčastnit se všech třech závodů a samozřejmě umístit se na co nejlepším místě ve své kategorii. Body za každé umístění se sčítaly a součty daly definitivní výsledky pro vyhlášení vítězů," upřesnil Šoman.

Vítězové Tour de Ski – Klobucký sprint    foto Jiří Pecha

fotogalerie – Jiří Pecha
fotogalerie – Mira Lysáček

O putovní pohár se podělili hned tři závodníci se stejným počtem bodů. Mezi ženami nad 40 let vybojovala 1.místo paní Marie Pechová z Valašských Klobouk, mezi muži získal nejvíce bodů Radomír Bačo a muže nad 40 let jednoznačně porazil Pavel Fojtů. V kategorii chlapci do 10-ti let vyhrál Daniel Knotek z Val. Klobouk. V dívkách do 15 let dominovala Tereza Hlavicová z Újezdu u Valašských Klobouk. V kategorii chlapci do 18-ti let zvítězil Ondřej Fojtů z Valašských Klobouk a mezi ženami do 40 let byla nejlepší Tereza Pechová, taktéž z Valašských Klobouk.

„Škoda, že někteří závodníci odjeli jen první dva závody a na třetí se nedostavili. Závod v Brumově dal zřejmě některým pořádně zabrat," dodal Karel Šoman. Za zázemí pak poděkoval Městu Valašské Klobouky a za finanční podporu a věcné dary sponzorům. Reportáž z nedělního závodu by měla přinést v některém ze svých příštích zpravodajských bloků i TV Valašsko.