Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valaši se prezentovali v polském Zelowě

date_range 29.Srp, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Folklór jižního Valašska už znají i za polskými hranicemi. Napomohla k tomu delegace z Valašských Klobouk, která ve dnech 24. a 25. srpna přijala pozvání partnerského města Zelowa a zúčastnila se tamních dožínek v nedaleké obci Kleszcow. Při návštěvě doprovázel zástupce města rovněž Národopisný soubor Klobučan, který na probíhající kulturní akci vystoupil. Návštěvníci se tak mohli seznámit s valašskými zvyky, tradicemi i lidovou muzikou.

Představitelé partnerského Zelówa a delegace z Val. Klobouk (foto archiv města) více fotek

„Do Polska jsme se vypravili na osobní pozvání starosty okresu Belchatow a starostky našeho partnerského města Zelowa. Dostali jsme příležitost představit při jejich okresních dožínkách v Kleszcowě naši kulturu a tradice, a tak jsme přizvali také soubor Klobučan s jeho vedoucí Hanou Tarabusovou. Mladým muzikantům a tanečníkům bych tímto velmi rád poděkoval za skvělou reprezentaci našeho města. Během víkendu si získali přízeň polského publika a sklízeli velký ohlas," vyjádřil starosta města Valašské Klobouky Dalibor Maniš.

Návštěva se uskutečnila v rámci spolupráce Valašských Klobouk se svými partnerskými městy. Delegaci vedenou starostou Daliborem Manišem tvořilo dvacet členů souboru Klobučan a čtyři zástupci města. Připojil se také zastupitel František Sába, který zajistil dopravu do Polska.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA