Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valaši zdolali další slovenský vrchol

date_range 27.Lis, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Dne 17.11. se Jaroslav Lukáš se svým výstupovým týmem pokusil o výstup na Lomnický štít.

Po letošním úspěšném zdolání 2 nejvyšším vrcholu Evropy – MONTE ROSSI, Gerlachovského štítu a jiných nádherných vrcholků jsem se rozhodl pokusit se zimní výstup na Lomnický štít. Mnoho turistů tento druhý nejvyšší vrchol Vysokých Tater navštívilo díky vysuté kabinkové lanovce vedoucí ze Skalnatého plesa.

Tento zážitek každému doporučuji, ale jen v případě hezkého počasí. Pokud je mlha tak na vrchol vůbec nemá smysl jezdit. Nahoře nikdo nic neuvidí a cena, kterou si Slováci účtují je v porovnání s jinými Evropskými turistickými centry naprosto přemrštěná. Pro srovnání – lanovkou na Lomnický štít vás to bude stát asi 1000 Kč ( převýšení 1500 m) ale například ve Francii v masivu Mont Blanc (převýšení 2800 m) při výjezdu na AIGUILLE DE MIDI turista zaplatí také 1000 Kč ale převýšení této lanovky je úctyhodných 2800 m . Výjezd na tento vrchol každému, kdo stojí o celoživotní zážitek vřele doporučuji.

 

Jaroslav Lukáš (uprostřed) s kolegy    více fotek

 
Výstupy v Tatrách se dělají pouze za hezkého počasí a tak když předpověď počasí ohlašovala jasné dny šli jsme na to. S plným zimním vybavením (cepíny, mačky atd.) jsme postupovali k Emericymu nárku a dále nahoru přes sněhové pole až na vrchol Lomnického štítu. Nahoře pod ocelovou plošinou jsem si všiml že pro turisty, kteří se nahoru dopravili lanovkou, jsme se stali velmi zajímavou atrakcí. Počasí nám přálo a tak i sestup proběhl bezpečně. Domů jsme si přivezli spoustu zajímavých zážitků a několik fotografií.

Účastníci výstupu: Jaroslav Lukáš, Petr a Broňa s bratrem Romanem

Horám Zdar
Jaroslav Lukáš

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA