Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valaška oslaví půlstoletí na scéně

date_range 29.Zář, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Dechová hudba Valaška těší příznivce lidové muziky už padesát let. Koncert ke kulatému jubileu proto vyšperkuje dárkem nanejvýš příhodným, novým CD s nahrávkami své současné tvorby. Velká muzikantská oslava a křest v jednom se bude konat v pátek 30. září od 19 hodin v kulturním domě Klobučan. Zazní průřez dosavadní tvorbou i písně zbrusu nové, a tak se publikum určitě může těšit na pěkný kulturní zážitek.

„Návštěvníkům představíme to nejlepší z pera uměleckého vedoucího Václava Maňase mladšího i melodie z tvorby ostatních autorů, jejichž díla Valaška v průběhu půlstoletí své činnosti hrála. Kapelu při tomto výjimečném koncertě posílí bývalí muzikanti i zpěváci, kteří si s námi zavzpomínají na léta svého působení," pověděl kapelník Jaroslav Baloušek.

Dechová hudba Valaška vznikla na podnět Františka Pechance v roce 1966 jako malá kapela, součást tehdejšího velkého stejnojmenného dechového orchestru, který má svůj vznik datován na rok 1928. Jejím prvním kapelníkem byl Josef Šerý. V roce 1978 začal jako umělecký vedoucí působit Václav Maňas ml., pokračovatel slavného muzikantského rodu Maňasů ze Sehradic. Dnes je už kapela stálicí na poli české dechové hudby a prezentuje ji u nás i v zahraničí.

Vstupenky na narozeninový koncert Valašky jsou v předprodeji v městském informačním centru, tel. 577 311 150.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA