Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

/VIDEO/ Valašské Klobouky a Brumov-Bylnici spojila cyklostezka

date_range 10.Čvn, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Přestřižení pásky na pomezí katastru obou měst, foto: redakce

V pátek 7. června došlo k dlouho očekávanému otevření cyklostezky mezi městy Brumov-Bylnice a Valašské Klobouky. Na kole tak nyní můžete v tomto úseku konečně cestovat bezpečněji. Mimořádný okamžik si nenechaly ujít početné skupiny malých i velkých cyklistů, které si vyjely vstříc z obou sousedních měst. Lidé si tak poprvé oficiálně vyzkoušeli bezmála 4,5 kilometru dlouhý úsek, který je součástí mezinárodní cyklistické trasy Bevlava.

 

U přestřižení pásky se v místě napojení kloboucké a brumovské části setkali jednak současní starostové a místostarostové, ale také dřívější představitelé měst, kteří stáli u začátků plánování cyklostezky. Čestného úkolu se tak společně ujali za Valašské Klobouky starostka Eliška Olšáková, místostarosta Karel Ptáček a bývalý místostarosta Martin Janík a za Brumov-Bylnici starosta Kamil Macek, místostarosta Antonín Strnad a bývalý starosta Zdenek Blanař.

 

Valašskoklobucká strana má povrch asfaltový, brumovská část cyklostezky betonový. Proč tomu tak je, vysvětlil bývalý starosta Brumova-Bylnice Zdenek Blanař (najdete ve videu), který byl u první myšlenky této cyklostezky už v roce 2001.

 

 

Na valašskokloboucké straně se otevřel dvoukilometrový úsek. Po své trati má 1,3 kilometru v režimu cyklostezky, 653 metrů v režimu cyklotrasy a 1 most přes Klobučku.  Brumovská část cyklostezky Bečva-Vlára-Váh vede přes zvlášť chráněné území Natura 2000 a nabízí 2,4 kilometru dlouhý úsek. Cyklisté se po jeho trase hned dvakrát přenesou přes Klobučku díky nově zbudovaným mostům o rozpětích 20 metrů. Celkové náklady na stavbu dosáhly částky 37 milionu korun.

 

Téměř celý nový úsek jsme projeli na kole. Podívat se můžete ve videu níže.

 

 

Při vyjížďce cyklostezkou se lidé mohli kochat krásným prostředím chráněné bělokarpatské krajiny. Na děti tu čekala pohádková stanoviště, kde se zapálením plnily úkoly a sbíraly odměny. U klobouckého zahrádkářského areálu se účastníci občerstvili a pobavili při společném doprovodném programu obou měst.

Hlavní cena v soutěži – jízdní kolo, foto: Lenka Zvonková, fotogalerie ZDE

S pásmy vystoupily děti z mateřských škol ze Svatého Štěpána i Brumova-Bylnice, mažoretky z Nedašova, cvičenky aerobiku z klobouckého domu dětí a mládeže, studenti gymnázia i pěvecký soubor Trávnica z Brumova-Bylnice. Zlatým hřebem se pak stalo losování soutěže o cyklistické potřeby i hlavní cenu v podobě jízdního kola.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi