Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašské Klobouky zrušily investice za 10 milionů korun

date_range 01.Kvě, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační obrázek

Pandemie onemocnění Covid-19 přinese ekonomickou krizi, na kterou se už nyní musí chystat nejen národní hospodářství, ale i rozpočty měst. Zastupitelstvo města Valašské Klobouky na svém dubnovém zasedání schválilo už pro letošní rok vyřazení investičních akcí za 10 milionů korun. Neuskuteční se výstavba kanalizace v ulici Nádražní, ani budování cyklostezky směrem na Poteč. Obě investice město hodlalo hradit z vlastních prostředků.

 

„Ukazuje se, že ekonomický útlum způsobený koronavirovou nákazou bude mít závažné dopady na veřejné rozpočty. Město Valašské Klobouky přijalo strategii, že bude realizovat výhradně investice, které získají dotační podporu. I proto jsme odstoupili od záměru zbudování kanalizace na Nádražní za 3 miliony korun a pokud nebudeme mít přiznanou dotaci z programu INTERRREG ČR-SR, pak nebudeme rozšiřovat ani cyklostezku ze sídliště Palackého k ekoparku Trhovisko za 7 milionů korun,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

Zastupitelstvo města vzhledem k protiepidemickým opatřením jednalo v sále kulturního domu

Současně zastupitelé schválili, že za předpokladu schválení dotace budou zrekonstruovány chodníky a veřejné osvětlení v ulici Sbořisko a výměny osvětlení by se současně dočkala i sousední ulice Na Vyhlídce. Investice předpokládá náklady ve výši 1,8 milionu korun a je pro ni podána žádost o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

 

V Cyrilometodějské ulici by pak mohl Státní fond dopravní infrastruktury podpořit rekonstrukci stávajícího chodníku, který je v havarijním stavu, a výstavbu jeho nové části směrem k ekoparku. Tato investiční akce si vyžádá 1,6 milionu korun.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA