Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašské Klobouky nařídily posílenou dezinfekci veřejných budov

date_range 14.Říj, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Ve správní oblasti obce s rozšířenou působností Valašské Klobouky (ORP Valašské Klobouky – spadají sem i další obce viz. obrázek níže) bylo ke 14. říjnu zaznamenáno 225 pozitivně testovaných osob na covid-19. Přímo ve Valašských Kloboukách se jedná o 66 osob.

 

Město kvůli zhoršující se situaci nařizuje posílenou dezinfekci veřejných budov ve svém majetku a rovněž poskytne dezinfekční prostředek pro všechny bytové domy. Znovu také dochází k aktivaci asistenční linky pro seniory a osoby v karanténě k zajištění nákupů a léků. V domě s pečovatelskou službou jsou zakázány návštěvy a obyvatelé budou mít v jídelně vyhrazenou dobu pro polední stravování. Základní škola Valašské Klobouky se bude starat o děti zdravotníků a dalších zaměstnanců v první linii.

V ORP Valašské Klobouky je k 14. říjnu 225 aktuálně nakažených osob. Celé ORP Valašské Klobouky má přibližně 23 000 obyvatel

 

Počet osob s laboratorně prokázaným onemocněním COVID‑19 ve Zlínském kraji dle jednotlivých ORP

Pod ORP vždy spadá více obcí. Podrobnosti zde.

 

Vedení města Valašské Klobouky připravilo několik opatření

 

„Podzimní vlna onemocnění covid-19 nabírá na síle, a proto je na místě činit kroky nezbytné k prevenci dalšího přenosu viru. Město Valašské Klobouky připravilo několik opatření, jejichž cílem je jednak snížit riziko nákazy u nejzranitelnější skupiny obyvatel, jednak podpořit ty, kteří se ocitnou bez pomoci a budou potřebovat zajistit základní věci denní potřeby,“ sdělila Eliška Olšáková, starostka města. „Situace si ale především žádá zodpovědnost každého z nás. Prosím, dodržujme nařízení a nezapomínejme na hygienická pravidla, časté mytí rukou, správné nošení roušek, zachovávání rozestupů a omezení setkávání. Má to velký smysl při ochraně našich nejbližších, pro které by mohlo být onemocnění velmi vážným ohrožením,“ apelovala.

 

 

Zákaz návštěv v bytových domech DPS I a DPS II

 

Stálá pracovní skupina Krizového štábu ORP Valašské Klobouky nařídila od 15. října do odvolání zákaz návštěv v domě s pečovatelskou službou. Výjimkami budou roznosy obědů, donášky nákupů potravin a léků a zajištění pečovatelských služeb ze strany charity.

 

Dochází také ke změně režimu při výdeji obědů v tamní jídelně, která je využívána i zdravotnickým personálem a veřejností. Obyvatelé domu s pečovatelskou službou budou mít pro polední stravování vyhrazený čas od 12 do 13 hodin. Před tímto časem proběhne výdej obědů ostatním strávníkům a prostor bude dezinfikován.

 

 

Asistenční linka pro seniory a osoby v karanténě

 

Město Valašské Klobouky zřizuje na telefonním čísle 737 924 568 asistenční linku, kterou budou obsluhovat pracovníci odboru sociálních věcí. K dispozici je pro starší spoluobčany, kteří se vlivem opatření ocitnou osamocení a bez potřebné pomoci, a také pro lidi v karanténě. Po telefonu si budou moci požádat o dovoz nákupu potravin nebo léků. Služba bude objednávky přijímat na výše uvedeném čísle v pracovní dny od 7 do 19 hodin, rozvoz nákupů pak bude probíhat v pondělí, ve středu a v pátek v odpoledních hodinách prostřednictvím pracovníků městské policie.

 

„Pokud lidé vědí ve svém sousedství o někom, kdo zůstane opuštěný nebo bez péče ze strany blízkých, budeme rádi, pokud jim o asistenční lince řeknou,“ uvedla Eliška Olšáková.

 

 

Dezinfekce v bytových domech

 

Město Valašské Klobouky vzhledem k aktuální epidemické situaci doporučuje ve všech bytových domech provádět preventivní dezinfekci společných prostor, zejména klik, schodišť či výtahů. S tím účelem také pro více než čtyři desítky městských i soukromých bytových domů uvolňuje ze svých zásob sto litrů dezinfekčního přípravku, který poskytne zdarma.

 

Výdej pro domovníky bude probíhat ve vestibulu radnice v úředních hodinách, tedy v pondělí 19. října a ve středu 21. října v časech od 8 do 10.30 hodin a od 14.30 do 17 hodin.

 

Základní škola se postará o děti zdravotníků a pracovníků IZS

 

Podle nařízení vlády přešel od 14. října na distanční výuku i první stupeň základních škol. Provoz ZŠ Valašské Klobouky však ve specifické podobě pokračuje, protože byla hejtmanem Zlínského kraje určena jako spádové vzdělávací zařízení, které se bude starat o děti zdravotníků, sociálních pracovníků, zaměstnanců integrovaného záchranného systému, pracovníků bezpečnostních sborů a dalších vybraných profesí.

 

Péče o děti ve věku od 3 do 10 let bude zajišťována od pondělí do pátku v době od 6 do 17 hodin, a to ve dvou skupinách, přičemž každá může mít kapacitu maximálně 30 dětí. Zájemci mohou kontaktovat vedení školy na telefonních číslech 570 578 101 nebo 603 476 785, případně e-mailu info@zsvk.eu.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA