Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašské Klobouky navštívil premiér

date_range 27.Zář, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Do Valašských Klobouk přijel v pondělí 21. září 2015 předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka. Premiér dorazil na radnici po 17 hodině v doprovodu hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka. V obřadní síni se setkal s představiteli města a starosty okolních obcí.

„Setkání s premiérem jsem využila k předání memoranda za urychlení přípravy výstavby silnice R49. Tu podepsali starostové Valašskokloboucka a několik největších zaměstnavatelů v regionu," řekla starostka Eliška Olšáková. „Samozřejmě jsme pro něho připravili i upomínky na naše město – valašský klobouk, valašku a trnkovou slivovici," dodala starostka.

 Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka ve Valašských Kloboukách          Foto: Brigita Olivová

Debata na krátkém setkání se točila kolem dvou témat: výstavby silnice R49 a muničních skladů ve Vrběticích.

Setkání s premiérem se zúčastnil Josef Kubovský, ředitel odboru infrastruktury a územního plánování ministerstva dopravy a Karel Chudárek, ředitel zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic, který upozornil na fakt, že jejich výpočty (průjezdnost, ekonomika stavby) ukazují na vybudování pouze obousměrné silnice se stoupacími pruhy nikoliv na rychlostní silnici a už vůbec ne na dálnici (v úseku od Lípy po hranice se Slovenskem). Šířkové uspořádání silnice R49 schvaluje Centrální komise ministerstva dopravy, která by měla rozhodnout do konce roku. Dle předpokladů by mohla být silnice dokončena v roce 2028.

V úseku Fryšták-Lípa se pracuje na vydání stavebního povolení a je nejblíže realizaci. V současné době probíhají přeložky sítí a budování komunikací nižších tříd. Silnice by měla být čtyřproudová a termín dokončení je plánován na rok 2024.

„Vnímám důležitost tohoto projektu a budu jej podporovat," uvedl na závěr setkání Bohuslav Sobotka. „Od pádu komunismu jsme vybudovali se sousedními západními zeměmi pouze jedno dálniční spojení, takže naše izolace trvá i 26 let po pádu železné opony. Nemáme například jedinou dálnici do Rakouska," dodal k dopravní situaci v zemi premiér.

Sandra Novotná Kollerová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA