Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašské Klobouky prezentovaly svoji dobrou praxi na prestižní konferenci

date_range 08.Úno, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Petr Kozel prezentuje dobrou praxi Valašskoklobouckého podnikatelského centra. Foto archiv NSZM

Před několika dny se v Praze konala Konference Národní sítě Zdravých měst ČR, která byla věnována 30. výročí založení této organizace. Mezi projednávanými tématy nechyběla komunitní energetika, ochrana klimatu nebo participace s cílovými skupinami veřejnosti. K poslední zmíněné oblasti přispěl svou prezentací také jednatel Valašskoklobouckého podnikatelského centra Petr Kozel, který představil spolupráci zdejšího inkubátoru s firemním sektorem. Zmínil mimo jiné inovativní formy participace v České republice, jakými jsou tvorba pocitové mapy s podnikateli či zřízení a činnost podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj.

 

„Spolupráce s podnikatelským sektorem je v oblasti veřejné správy opomíjená činnost, přitom právě podnikatelský sektor je tvůrcem bohatství a životní úrovně v každém regionu. Proto považuji za naprosto zásadní věnovat se jeho rozvoji a také komunikaci s významnými podnikateli nad otázkami dalšího směřování našeho města i širšího území. Jedná se o určitou exkluzivitu v komunikaci nad tématem, kde je hranice mezi tím, co by měla financovat veřejná správa a co podnikatelé,“ vystihl podstatu Petr Kozel, jednatel Valašskoklobouckého podnikatelského centra.

 

Zapojení podnikatelské sféry ve Valašských Kloboukách realizovali jako první město v České republice

 

Specifickou formou komunikace byla v roce 2023 tvorba pocitové mapy s podnikateli, která umožnila získat od nich zpětnou vazbu k různým lokalitám, zejména v území určeném pro podnikatelské aktivity. „Ačkoli jsou pocitové mapy již běžným nástrojem při participaci s občany, zapojení podnikatelské sféry jsme ve Valašských Kloboukách realizovali jako první město v České republice,“ uvedl Petr Kozel.

Konference Národní sítě Zdravých měst ČR. Foto: archiv NSZM

Další inovací je zřízení a fungování podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj. „Na této platformě hledáme možnosti společných projektů a kvalitativního řešení v trojkombinaci veřejná správa, podnikatelé a univerzitní sektor. Pomáháme tak podnikatelům vidět potřeby našeho města a podílet se na vytváření synergických efektů při jejich řešení,“ dodal Petr Kozel k hlavnímu obsahu prezentace.

 

Specifické téma Valašských Klobouk je pak ekonomické zhodnocení území města. „S podnikateli se bavíme o ideálním rozvoji každé volné lokality, ať už se jedná o brownfield čili nevyužité zastavěné území, anebo o greenfield, tedy volnou plochu v intravilánu města, aniž bychom se rozpínali do volné krajiny,“ dodal Petr Kozel.

 

Na konferenci představilo své projekty sedm subjektů, mimo jiné Praha, Ostrava, Brno, Boskovice, Prachatice nebo kraj Vysočina. „V bloku konference věnovaném příkladům dobré praxe zazněly významné a ojedinělé počiny ve veřejné správě, a proto můžeme z tohoto pohledu hodnotit pozvání Valašských Klobouk jako prestižní záležitost,“ zhodnotila Eva Fialová, koordinátorka Zdravého města Valašské Klobouky. Konference končila galavečerem, kde mohli zúčastnění diskutovat všechna témata a jejich optimální řešení.

 

A protože hlavním posláním Národní sítě Zdravých měst je vyhledávání a sdílení nejlepší praxe v rámci České republiky, je i město Valašské Klobouky otevřené pro všechny zájemce o rozvoj města směrem k udržitelnosti. Snahou je přitom dále rozpracovávat exkluzivní témata, k nimž patří právě činnost podnikatelského inkubátoru, regenerace brownfieldů a další. V případě zájmu o spolupráci či exkurzi neváhejte kontaktovat koordinátorku Zdravého města Evu Fialovou, e-mail: fialova@mu-vk.cz.

 

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA