Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašské Klobouky vstupují do nového roku s novým logem

date_range 01.Led, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Nové logo Valašských Klobouk

Rok 2020 bude rokem Kloboukovým. Město Valašské Klobouky jej zahajuje s novým vizuálním stylem, který je na symbolu klobouku založen. Do abecedy díky němu vstupuje originální písmeno, „kloboukové o“, které si město bere také do svého názvu. Logo tak zachycuje skutečnost, že jedině Valašské Klobouky mohou nosit klobouky i ve své značce.

 

„Nový vizuální styl města Valašské Klobouky nás navrací k naší tradici, k historii a našim kořenům, avšak v moderní a svěží formě. Podle pověsti to byl právě klobouk, který dal našemu městu název. Býval prý pověšený na holi u lesní studánky, aby ji v dobách honů vrchnost z brumovského hradu snáze našla a mohla se tu občerstvit. Kolem studánky později vyrostla osada a z ní město s příznačným pojmenováním. Klobouk si proto neseme i v městském znaku, odkud do loga přechází v jedinečném a nezaměnitelném písmenu „kloboukového o“,“ vysvětlila starostka Eliška Olšáková. „Klobouk, který k nám patří, tím získává své vlastní grafické vyjádření. A já věřím, že si najde oblibu u všech Klobučanů,“ dodala.

 

Autorkou nového vizuálního stylu města je grafická designérka Tereza Pejřimovská, absolventka Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Její návrh zvítězil v soutěži, které se zúčastnili jednak studenti designu, jednak umělci z místního Výtvarného spolku Vincúch.

 

Ukázky aplikace nového vizuálního stylu

 

„Nové logo je nadčasovou typografickou značkou. Díky své čistotě, eleganci, výraznosti a důmyslnému glyfu „kloboukového o“ otevírá v komunikaci města velmi kreativní možnosti užití. „Kloboukové o“ se může objevovat jak v textech, tak i v grafice, kde bude zdobit, zdůrazňovat, doplňovat či upozorňovat. A především připomínat kloboucké tradice,“ popsala autorka Tereza Pejřimovská. „Ostatně ke zdejší tradici se nový vizuální styl váže také svou barevností. Pracuje nejen se základní černobílou variantou, ale také s tóny červené, modré, zelené a žluté, které odedávna patří k valašskoklobouckému kroji,“ dodala.

 

S novým logem a grafikou se už mohou lidé setkat na stránkách lednového Klobuckého zpravodaje, jehož jeden blok je také věnován design booku s představením značky. Vizuální styl se promítne rovněž na webových stránkách, na Facebooku i Instagramu města a dále na plakátech a dalších připravovaných materiálech. Městský znak s kloboukem zůstává i nadále zachován a bude využíván při příležitostech a událostech mimořádného významu.

 

„Rok 2020, do něhož vykračujeme, pro nás bude rokem Kloboukovým a naplníme jej řadou akcí a událostí, které budou klobouku věnovány. Například už 25. ledna se koná Kloboukový ples města, kde bude mít tento módní doplněk hlavní roli,“ pozvala starostka Eliška Olšáková. K zahájení Kloboukového roku 2020 a uvedení nového vizuálního stylu vzniklo video novoroční PF.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA