Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašské Klobucko nabízí návštěvníkům nové zážitky

date_range 09.Čvn, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Bednarstvi Fryzelka Vlachovice. Foto: archiv BF

Valašské Klobucko oplývá krásnou přírodou, živými tradicemi a poutavou historií. V sezóně 2021 na vás zde čekají nové zážitky, přinášející zábavu, relax i hlubší poznávání regionu. Můžete se vydat do Vlachovic za vůní dřeva, ovoce a bylin, na hrad Brumov vyzkoušet novou hradní hru, za zvířaty a bylinkami do Envicentra ve Vysokém Poli, za unikátní přírodou hřebenem Královce nebo do Valašských Klobouk za architekturou Huberta Gessnera.

 

„Balíčky jsme připravili pro ty, kteří na cestách rádi nahlížejí pod pokličku navštíveného regionu. Ze zážitků a tipů na výlety hravě poskládáte dovolenou na Valašském Klobucku,“ uvádí Eliška Olšáková, předsedkyně mikroregionu Valašské Klobucko.

 

Přehled zážitků na Valašském Klobucku 2021

 

Do Vlachovic za vůní dřeva, ovoce a bylin / Celodenní výlet, vždy v pátek od června do září. Nahlédnete do tradičního bednářství. Po obědě v příjemné vlachovské restauraci si přivoníte k bylinám, čajům a dalším BIO výrobkům na malé rodinné farmě. Projdete se naučnou stezkou po zdejších rekordních 8 tradičních sušírnách ovoce a v malebném muzeu prozkoumáte místní historii. Bonusem je setkání s místními srdečnými lidmi.

Květomluva Vlachovice. Foto: Jan Zainer

Za zvířaty a bylinkami do Envicentra / Pohodový výlet do Vysokého Pole ve Vizovických vrších, vhodný nejen pro rodiny s dětmi či seniory. Dejte si terapii přírodou v Envicentru. Pozorujte a pohlaďte si zvířata. Relaxujte v zahradě u potůčku. Projděte se Kočárkovou stezkou. Přivoňte k bylinkám, napijte se léčivé vody. Trasa je sjízdná i s kočárky! Envicentrum je kdykoli přístupné, vstupné dobrovolné. Objednat lze i jízdu koňským povozem nebo tematický program.

Envicentrum Vysoké Pole. Foto: Jan Zainer

Na hrad Brumov nejen za rytíři a princeznami / Na hradě Brumov vás čekají expozice o historii a přírodě, ale nově také hradní bojovka pro děti a hradní tvoření. Navštivte také muzeum plné řemesel v podhradí, židovský hřbitov a další památky. Nebo přijeďte za sportem. Brumov-Bylnice se pyšní krásným koupalištěm, prochází jím mezinárodní cyklostezka Bevlava, nabízí řadu dalších sportovišť. To vše v čisté a magické přírodě Bílých Karpat.

Hrad Brumov. Foto: Jan Zainer

Přírodou UNESCO hřebenem Královce / Prožitek jedinečné přírody Bílých Karpat se spolkem Kosenka z Valašských Klobouk. Dozvíte se, jak vzniká prales Ščúrnica, napijete se ze studánek. Nahlédnete na vzácné horské louky, poznáte, proč jsou Bílé Karpaty biosférickou rezervací UNESCO. Zpomalíte tempo, zrelaxujete za šumění stromů a zpěvu ptáků, vzdáte hold krajině. Dozvíte se spoustu zajímavostí a můžete i přírodě pomoci. Prostě šetrná ekologická turistika.

 

Za architekturou Huberta Gessnera do Valašských Klobouk / Víte, že ve Valašských Kloboukách najdete první secesní stavbu v Česku – dům Josefa Bratmanna? Kromě něj zde můžete obdivovat i další realizace architekta Huberta Gessnera, významného středoevropského architekta první poloviny 20. století. Na začátku léta 2021 otevřou své brány dvě nové expozice, chystáme pro vás i novou instastezku.

Dům Jana Horného Valašské Klobouky. Foto: Jan Zainer

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA