Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašské kumštování je za námi

date_range 29.Čvn, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Ve dnech 24.-28. června 2015 se na dolním náměstí ve Valašských Kloboukách konala každoroční akce jménem Valašské kumštování. Letošní 16. ročník opět nabídl bohatý kulturní program. Již od středy řezbáři, malíři, keramici a ostatní umělci tvořili na náměstí před zraky návštěvníků svá díla, která zde poté byla ke zhlédnutí po celý víkend.

Od pátku také probíhal jarmárek prvovýrobců, kdy bylo možné zakoupit originální ruční výrobky z keramiky, dřeva, látek a jiné umělecké předměty lidového charakteru.

Jako předchozí roky tak i letos proběhla oblíbená soutěž řezbářů s názvem SOCHY DO MĚSTA. O hlasy návštěvníků soupeřilo ve 4. ročníku této soutěže 11 řezbářů, kteří měli za úkol vytesat sochu na téma valašská pověst. Nejvyšší počet hlasů získala socha Martina Cigánka z Valašských Klobouk, za kterou obdržel od starostky města Elišky Olšákové certifikát na 20.000 tisíc korun. Socha, znázorňující zbojníka z Vincúchu s koněm, tak bude brzy umístěna na místní náměstí a přiřadí se k pěti předchozím sochám, které již na náměstí jsou.

Vystoupil i Vladimír Mišík s ETC                        Foto: Luděk Matocha

Letos proběhl i 1. ročník soutěže malířů s názvem OBRAZY DO MĚSTA. Malíři měli za úkol namalovat obraz předepsaných rozměrů s tématem týkající se Valašských Klobouk. Soutěže se zúčastnilo celkem 9 malířů, kdy nejvyšší počet hlasů získal obraz od Evy Dudové z Ostravy, která od místostarosty města Martina Janíka obdržela certifikát na 5.000 korun. Obraz tak bude umístěn do některé z veřejných budov a časem tak vznikne nová obrazová galerie.

K Valašskému kumštování patří i výstavy. Slavnostní vernisáž k výstavě portrétů Jiřího Ročáka proběhla ve čtvrtek 25. června v sále Valašskoklobouckého podnikatelského centra. Výstavu je možné navštívit až do konce srpna. V pátek 26. června proběhla zahajovací výstava dřevořezeb Martina Cigánka při příležitosti slavnostního otevření jeho nové výstavní síně s názvem Řezbářova galerie. Po celou dobu trvání akce bylo možné také navštívit plastiky Miroslava Zvonka v galerii Vincúch.

 FOTOGALERIE – Sandra N. Kollerová      FOTOGALERIE – Luděk Matocha

 FOTOGALERIE – Martin Fuks                   FOTOGALERIE – Martin Cigánek

Pestrý byl letos i hudební doprovod. V pátek i v sobotu se na pódiu vystřídalo mnoho kapel různých žánrů, například Šantré, Yantar, Mirečkovi sekeráše a další. Hlavní hvězdou byl Vladimír Mišík s ETC., kteří připravili sobotním návštěvníkům neopakovatelný hudební zážitek.

Za celý organizační tým Valašského kumštování děkujeme všem návštěvníkům, pomocníkům, sponzorům i městu Valašské Klobouky, díky nimž se letošní ročník opět vydařil a Valašské kumštování tak patří k tradičním akcím, na které se můžete každý rok těšit.

Josef Bělaška

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA