Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašské túlání 2022: Mapy všech tras

date_range 26.Srp, 2022 featured_play_list Aktuality

Všechny trasy budou značeny, prosíme, dbejte na toto značení a v žádném případě jej nijak neměňte, neničte apod.

 

1/7 Trasa od lačnovských rybníků

 

Trasa od lačnovských rybníků, jak ji znáte od samého začátku Valašského túlání, je letos pozměněna. I pro tento rok platí „jeden start, jeden cíl“, ovšem dvě varianty trasy.
1. Ta nejkratší trasa, kterou nabízíme, vede od Trezoru z Horní Lidče kolem základní školy až k lačnovským rybníkům. Poté pokračuje do kopce po asfaltové cestě směrem k firmě Weekamp doors, odtud dále do Lačnova s cílem ve skanzenu, anebo
2. trasa, která vede od Trezoru směrem nad lačnovské rybníky a dále na Vařákovy paseky, zde se můžete občerstvit a pokračovat již známou cestou do lačnovského skanzenu.
Délky těchto tras se výrazně liší, první o délce asi 4,8 km zvládnete lehkou chůzí asi za 1,5 hodiny, zatímco druhá nabízí délku asi 10,9 km a strávíte na ní něco přes 3 hodiny.
Na stanovišti u Trezoru obdržíte jako každý rok průkaz návštěvníka, kde bude vámi vybraná trasa zvýrazněna, po jejím zdolání budete mít vstup do areálu s programem zdarma!

 

 

Krátká trasa

 

Dlouhá trasa

 

Trasa 2/7 > TICHOV-LAČNOV

 

Na šestém ročníku jsme uvedli šestou trasu a to z Tichova, milí příznivci Valašského túlání! Vyzkoušejte také trasu z Tichova, projděte se krásnou přírodou a dorazte do Lačnova zase z jiné strany. Stanoviště bude připraveno v Tichově u fotbalového hřiště, projdete kolem dřevěné kapličky, postupně se dostanete opět až na Vařákovy paseky a odsud už to znáte, cíl je ve skanzenu v Lačnově.
Délka trasy je podobná té z Lidečka od Čertových skal, tedy asi 8,8 km a časově trasa vychází asi na 3 hodiny.
Nezapomeňte ovšem na občerstvení na Vařákových pasekách, otiskněte si razítko do průkazu účastníka a těšte se na program ve skanzenu.

 

 

Trasa 3/7 > LIDEČKO-LAČNOV

Nejvyhledávanější trasou Valašského túlání byla v minulých letech ta z Lidečka. Od penzionu u Čertových skal, kde bude oficiální stanoviště se startem, vás čeká trasa o délce asi 9,1 km, kterou zdoláte asi za 3 hodiny.
Ale na čas se neohlížejte, na Vařákových pasekách se zastavte na občerstvení, odpočiňte si a pak už hurá z kopce do skanzenu v Lačnově.
Na startu samozřejmě obdržíte průkaz účastníka s vyznačenou trasou, na Vařákových pasekách si průkaz nechte také potvrdit a za odměnu získáváte volný vstup do areálu skanzenu, kde bude probíhat doprovodný program po celé odpoledne.

 

Trasa 4/7 > LAČNOV-LAČNOV

 

Už jste někdy absolvovali trasu z Lačnova do Lačnova? Nemusíte řešit přesuny na jiná stanoviště, přijedete k lačnovskému skanzenu a odsud se vydáte na takovou okružní túru, kterou opět zakončíte ve skanzenu.
Trasa je dlouhá něco málo přes 9 km a stihnout byste ji měli za méně než 3 hodiny.
Během zdolávání trasy, kdy budete putovat na Vařákovy paseky, se můžete jít podívat také na Horní i Dolní lačnovské skály, místní přírodní zajímavost.
Na Vařákových pasekách si dejte přestávku, občerstvěte se, nechte si orazit průkaz návštěvníka Valašského túlání a vraťte se zpátky do skanzenu, kde vás čeká volný vstup do areálu.

 

Trasa 5/7 > PLOŠTINA-LAČNOV

 

Další známou trasou je ta z Ploštiny. Svou délkou asi 7,4 km se řadí mezi ty „kratší“. Její začátek se nachází u památníku Ploština, pokračuje dále přes rozcestí „Pod Svéradovem“, směřuje samozřejmě na Vařákovy paseky a odtud jak jinak než do cíle do skanzenu v Lačnově.
Svižnou chůzí strávíte na trase něco přes 2 hodiny. Ovšem nikam se hnát nemusíte, určitě si udělejte přestávku alespoň na Vařákových pasekách, občerstvěte se, odpočiňte a pak už teda hurá do skanzenu.
Nezapomeňte si nechat orazit průkaz účastníka Valašského túlání, který získáte hned na startu a který vám poté zajistí volný vstup do areálu!

 

 

Trasa 6/7 > VALAŠSKÉ KLOBOUKY-LAČNOV

 

Z Valašských Klobouk do Lačnova můžete vyrazit i letos! Stanoviště najdete na klobuckém náměstí v infocentru. Odsud se vydáte dolů k hlavní cestě směrem na Poteč, kde pak odbočíte k vlakovému nádraží, ale hned za mostem odbočíte doleva a půjdete podél potoka až k ekoparku za Penny marketem. U kapličky přejdete přes cestu a vydáte se do Poteče a dále přes louky a lesy směrem k lačnovskému kostelu. Tady se můžete občerstvit, necháte si potvrdit průkaz účastníka Valašského túlání a za chvilku už se budete blížit k cíli. Lačnovský skanzen uvidíte cca po 4 hodinách od startu a ujdete něco málo přes 8,5 kilometrů. Davejte důraz na vytvořené body v mapě.

 

 

Trasa 7/7 > LUŽNÁ-LAČNOV

 

Vážení a milí turisté,
pokud jste již absolvovali všechny dosud známé trasy a očekáváte nějakou novinku, tady je! Vyrazit můžete nově z Lužné, stanoviště bude připraveno u obecního úřadu, odsud se vydáte směrem k lyžařskému vleku a pokračovat budeme přes Vrablovy paseky. Dalším již známým bodem trasy budou Vařákovy paseky, kde se občerstvíte a pak zamíříte přímo do lačnovského skanzenu. Trasa je bez pár metrů dlouhá 10 km a zabere něco přes 3 hodiny.
Vyzkoušejte novou trasu z Lužné a poznejte krásné Valašsko zase z jiné strany.

 

Připravena je mobilní aplikace s navigací

 

Pro aktivní účastníky Valašského túlání je připravena mobilní aplikace! Vyberte si vámi zvolenou trasu a nechte se navigovat od startu až do cíle. Aplikace je zatím dostupná pouze pro OS Android.
Jedná se o novinku a zároveň testovací verzi, proto předem omluvte možné nedostatky. Přímo v aplikaci naleznete návod, jak aplikaci používat. I přesto, že vás bude aplikace navigovat po zvolené trase, prosíme, věnujte pozornost také klasickému značení trasy!

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA