Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašskokloboucká knihovna druhá v kraji

date_range 30.Říj, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Bezmála 30% jakožto číselný ukazatel podílu čtenářů z obyvatelstva obce vynesl Městskou knihovnu Valašské Klobouky v celokrajském srovnání mezi ostatními knihovnickými zařízeními na druhou příčku. Oblibou u veřejnosti tak konkuruje velkým bibliotékám jako například Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana z Uherského Hradiště, která skončila na místě prvním s výsledkem 32,7%, nebo Masarykově veřejné knihovně ze Vsetína, která se čtenářským podílem 26,3% obsadila bronzovou pozici.

V Týdnu knihovnen proběhla například tvořivá dílna pro děti      Foto: archiv knihovny

„Naše knihovna měla v uplynulém roce, za který se srovnání provádělo, registrovaných 1480 čtenářů, což představovalo 29,5% z celkového počtu obyvatel. Těší nás, že neustále přicházejí noví zájemci o knihovnické služby a také o aktivity, které pro veřejnost připravujeme. Při říjnové kampani Týden knihoven, která u nás díky množství akcí trvala vlastně týdny dva, se k nám přišlo podívat 1128 návštěvníků a zaregistrovali jsme 88 nových čtenářů," popsala zájem veřejnosti knihovnice Jana Dorňáková.

Knihovna během roku pořádá tematické lekce pro žáky a studenty, pracuje s dětmi při tvořivých dílnách i čtenářských soutěžích, organizuje autorská čtení i besedy, vede přednášky Virtuální Univerzity třetího věku a pořádá mnohé další aktivity, které přivádějí ke knihám velké i malé čtenáře.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA