Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Místní skupina ČČK hodnotila uplynulý rok

date_range 03.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Schůzka členů místní skupiny Českého červeného kříže

Konec ledna je již tradiční doba, kdy se schází členové místní skupiny Českého červeného kříže na své výroční schůzi. Ne jinak tomu bylo i letos, kdy se k zhodnocení roku 2019 potkali v sále Pastoračního domu ve Valašských Kloboukách.

 

Rok 2019 se také nesl ve znamení 100 let od založení Červeného kříže. Dne 1. února 1919 se v Obecním domě v Praze sešlo shromáždění sociálních pracovníků, zástupců armády i například kulturního života a vyslechlo plány PhDr. Alice Masarykové, dcery prezidenta nového československého státu, na založení Československého červeného kříže. Shromáždění se usneslo na návrhu ustanovení ČSČK a do jeho čela navrhlo právě Alici Masarykovou. ČSČK byl ustanoven jako národní spolek a jako takový vyžaduje uznání ze strany státu, které dostal. O rok později byl založen oblastní spolek ve Zlíně a v roce 1921 též ve Valašských Kloboukách. Český červený kříž má necelých 16 tisíc členů, 66 oblastních spolků a 489 místních skupin. Valašskokloboucká místní skupina patří se svými téměř 160 členy a již brzy stoletým výročím k nejstarším a nejpočetnějším místním skupinám.

 

 

Spolek má nejenom bohatou minulost, může se pyšnit také pestrou přítomností, protože s rozsahem aktivit je nejčinorodější místní skupinou Zlínska. Pracuje v souladu s posláním Českého červeného kříže, a proto výtěžky z akcí, na kterých se pořadatelsky podílí, putují na charitativní účely. Nejinak tomu bylo u 13. ročníku dětského karnevalu nebo 28. Valašského mikulášského jarmeku. Místní skupina je jedním z 546 prodejních míst vánoční hvězdy v ČR, v loňském roce prodali 200 ks tohoto symbolu Vánoc a přispěli tak 20 000 Kč dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc. „Hluboce ctíme společenskou odpovědnost, proto bez nároků na odměnu zajišťujeme první pomoc na sportovních a kulturních akcí ve městě, spolupracujeme s městem Valašské Klobouky na obřadech vítání občánků, oceňování dárců krve, podíleli jsme se na přípravě SOS karty,“ uvedla Ludmila Šulcová, předsedkyně spolku. „Školíme poskytování první pomoci ve státních institucích i soukromých firmách,“ dodala Ludmila Šulcová. Pro členy, ale i širokou veřejnost, za uplynulých 12 měsíců zajistili šest kulturních představení, z toho dvě muzikálová a čtyři divadelní. Ani sport jim není cizí, v zimním období pravidelně plavou v Luhačovicích, na jaře vyšlápli na Lysou horu a na podzim pak do Vysokých Tater. Sledujte vývěsní skříňku a plakáty ve městě Valašské Klobouky, a pokud budete mít zájem, můžete se zúčastnit všech akcí, které připravují.

 

Na závěr je třeba zmínit úspěchy mladých zdravotníků, kteří na soutěžích velmi úspěšně reprezentovali valašskokloboucký spolek i město. Medaile přivezli z memoriálu Vlasty Francové ve Zlíně, ze soutěže O pohár starosty města z Brumova-Bylnice, první místo z krajské soutěže z Kroměříže a nezahanbili ani v republikovém kole, které se konalo na konci června v Českých Budějovicích a ze kterého přivezli úžasné šesté místo. „Díky sponzorům máme vlastní resuscitační figuríny a další potřebné vybavení pro přípravu mladých zdravotníků. Všem sponzorům patří velký dík,“ řekla Ludmila Šulcová, která kroužek mladých zdravotníků při DDM Valašské Klobouky vede.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA