Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašskokloboucké služby splňují ISO normy

date_range 28.Led, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Úspěšné obhájení certifikátů ISO 9001, ISO 140001 a OHSAS 18001 má za sebou firma Valašskokloboucké služby. Podle závěrečné zprávy auditorského týmu vyhovuje všem náročným požadavkům norem v oblasti managementu jakosti, environmentálního managementu a systému bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Společnost se tak zařadila mezi několik málo firem působících v komunálních službách v republice, které mají certifikáty o naplnění všech tří standardů.

„ISO normy splňujeme ve veškeré činnosti firmy, tedy jak ve správě skládky a svozu odpadu, provozování veřejného osvětlení, pohřebnictví, údržbě veřejné zeleně nebo zemních pracích, tak i v provozování sportovních zařízení. Za jakost jsme byli dokonce ohodnoceni zlatým certifikátem," uvedl ředitel Valašskoklobouckých služeb Roman Petrůj. Firma je tedy plně certifikovaná pro rok 2010, ovšem udržení všech tří osvědčení pro další rok závisí na finanční situaci firmy. „Letos budeme zvažovat, že kvůli dopadům krize certifikaci jednoho ze sledovaných odvětví pro rok 2011 vynecháme. Svou roli sehrají naše letošní ekonomické výsledky a finanční nákladnost auditu. V žádném případě to ale nebude znamenat, že bychom upustili od kvality prováděných služeb, současný standard zůstane zachován," ujistil Roman Petrůj.

 

foto MěÚ Val.Klobouky

 
Firma o dvaatřiceti zaměstnancích bez výhrad vyhověla takřka všem zkoumaným aspektům, v podstatě byl vyjádřen jen jeden shodný nedostatek u přezkoumání vedení systémů managementu. Silnými stránkami se ukázal být výrazný posun ve zlepšování vedení systému, v práci s cíli společnosti pro zvýšení spokojenosti zákazníka, znatelné zlepšení kvality služeb v sauně i plánovaná digitalizace pasportů místních komunikací, zeleně a dalších. Kladně bylo hodnoceno také plánované rozšíření skládky a hřbitova.

Certifikační audit zároveň stanovil místa pro zlepšování a rozvoj firmy, například integraci cílů v oblasti jakosti, životního prostředí a bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, zaměření na získávání informací o spokojenosti zákazníků, vypracování seznamu lékárniček a jejich umístění, kontrolu potřeby lékařských prohlídek a další. K cílům, které si Služby kladou, patří mimo jiné dokončení rekultivace skládky ve Smolině a její rozšíření o dva sektory, průběžná výměna vozového parku k eliminaci znečišťování prostředí zplodinami, postupný přechod na úsporné veřejné osvětlení a další.

„Podle usnesení zastupitelstva města bude na Valašskoklobouckých službách v únoru probíhat ekonomický audit, který bude šetřit hospodaření firmy v letech 2005 a 2008. Na duben až květen je pak plánován finanční audit," doplnil výhled kontrol ředitel Roman Petrůj. Výsledky auditů mohou firmě napomoci ještě více zlepšit svou činnost.

 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA