Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašský bál bude letos na jihu i severu

date_range 27.Led, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
V sobotu tomu bude přesně rok, kdy ve Valašských Kloboukách proběhl „III. vševalašský bál a 25. valašský bál". Do kulturního domu Klobučan a sálu TJ Sokol se sjely soubory se svými muzikami z celého Valašska – od Frenštátu, přes Rusavu, Bystřici a Vsetín včetně Zlína. Hostitelem a pořadatelem byl spolu s Městem Valašské Klobouky národopisný soubor Klobučan. Kladné ohlasy místních i hostujících souborů a účastníků bálu svědčily o tom, že bál opravdu vydařil.

Po roce tady máme oba bály opět. V sobotu 30. ledna v 19.30 začne v KD Klobučan již 26. valašský bál, opět v režii souboru Klobučan. Kromě bujného veselí na parketu při dechové hudbě Valašska a cimbálové muzice Klobučan se můžete zapojit do koštu a hodnocení trnkové slivovice, nebo třeba vyhrajete některou z pěkných cen v Trnkové lotérii. V průběhu večera si vyzkoušíte figurální tance a zahrajete typické valašské hry, v předtančení se představí mládež Klobučánku a Klobučanu.

 

25. Valašský a 3. Vševalašský bál Valašské Klobouky   foto -jar-  více fotek

 
V tuto samou dobu, ale o 70 kilometrů severněji, bude starosta města Dalibor Maniš se zástupci souboru Klobučan předávat ve Frenštátě p.R. štafetu na IV. vševalašském bále. Spolupořadatelem této akce je zde soubor Sedmikvítek, který připravil též bohatý program, v němž se kromě domácích představí soubory Bača z Valašského Meziříčí, Beskyd ze Zubří, Lipta z Liptálu, Radhošť z Rožnova p.R. a z Trojanovic a Vsacan ze Vsetína.

Máme velkou radost, že se na Valašský bál ve Valašských Kloboukách každoročně sjíždí lidé s celého okolí a dokonce se snaží sehnat si kroje, aby si to pořádně užili. Potkávají se zde mladí i starší. Nás pořadatele tento zájem utvrzujete v tom, že se lidé chtějí bavit a že je potřeba takovéto akce pořádat. Informace a předprodej vstupenek je na Infocentru na klobuckém náměstí nebo na tel. 731 163 592 – Hana Tarabusová.

Ať už zůstanete doma „v Klobúkách" nebo si zajedete do Frenštátu, jistě prožijete příjemné chvíle s folklorem a dobře se pobavíte.

Hana Tarabusová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA