Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašští muzikanti natočili z domova pomocí moderní techniky polku

date_range 05.Kvě, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Video spustíte níže

V nelehké době sledujeme velké množství smutných zpráv, koho a jakým způsobem zasáhla vlna pandemie a jaké to má pro dotyčné následky. Kromě mnoha různých odvětví lidských činností se tato vlna také citelně dotkla srdcí všech muzikantů. Muzikant? To je člověk, který hrou na hudební nástroj dělá radost sobě a především mnoha lidem okolo. Často se za touto radostí skrývají hodiny tvrdé práce, kdy doma pilně cvičí, aby se zdokonalil a mohl předvést svůj um posluchačům. A když se pak dostaví odměna v podobě srdečného potlesku, je šťastný.

 

Toto potěšení však muzikantům nová nemoc radikálně vzala. „Proč doma cvičit, když není pro koho hrát?!“ Ptali se často mnozí z nich sami sebe, když propadali pochmurným náladám. Ale byli zde i jiní, kteří se na věc snažili dívat z lepší perspektivy. Díky tomu vznikl projekt DH Karanténka pod vedením nadějného trumpetisty Vaška Řepy.

 

„Za využití moderní techniky se nám podařilo natočit Bystročickou polku z našich kuchyní, obývacích pokojů, verand apod. Projektu se zúčastnili valašští muzikanti napříč kapelami. Natáčeli muzikanti DH Valaška, DH Lidečanka, DH Veselanka, DH Bludověnka, DH Drnovjanka a DH Vlčnovjanka. A tak vzniklo jedno skromné dílko, které nemá za cíl navyšovat umělecké ambice. Vzniklo z radosti hrát pro druhé, a to se podařilo,“ uvedl jeden z muzikantů Jan Fojtík.

 

 

Obsazení:
Es klarinet – Pavel Macháč ml.
B klarinet – Pavel Macháč
1. Křídlovka, Obligátka – Václav Řepa
2. Křídlovka – Jan Fojtík
Tenor – David Ryza
Baryton – Staňa Stružka
Trombon – Karel Švach
Tuba – Jan Švach
Bicí – Martin Macháč
Akordeon – David Macháč

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA