Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vánoce z pohledu vsetínské policie

date_range 27.Pro, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Vánoční svátky měli policisté vykonávající službu na Vsetínsku poměrně klidné. Policisté přijali a prověřovali desítky oznámení, řešili několik trestných činů a přestupků, převážně proti občanskému soužití a veřejnému pořádku. „Vykázali jsme z domu jednoho muže a vyjížděli například na oznámení o uložení bomby," uvedla tisková mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

„V protialkoholní záchytné stanici skončil ve čtyři hodiny ráno na Štědrý den čtyřiatřicetiletý muž z Hošťálkové, který v bytě ve Vsetíně v noci opakovaně slovně urážel svoji matku," informovala mluvčí. Když přijela hlídka na místo, vzal klíče od auta a říkal, že odjede pryč. Policisté mu v tom ale zabránili, protože měl v dechu téměř tři promile. Muž bude muset zaplatit nejenom pobyt na „záchytce", ale navíc se bude u správního orgánu zpovídat z přestupků proti občanskému soužití a veřejnému pořádku, za které mu může být uložena pokuta do 5 000 korun. „O půl čtvrté odpoledne 24. prosince zavolali policii do jednoho hotelu ve Vsetíně, kde sedmatřicetiletý muž rozbíjel zařízení pokoje a pokusil se napadnout jednoho z hostů," uvedla Javorková. Výtržník pak odešel. Hlídka ho nedaleko vypátrala a odvezla do policejní cely, kde strávil celou noc až do prvního svátku vánočního. Je podezřelý z přestupků proti občanskému soužití, majetku a veřejnému pořádku.

Na Boží hod vánoční slovní a fyzické napadání mezi blízkými osobami pokračovalo. Incidenty se odehrály samozřejmě pod vlivem alkoholu. „Kolem jedné hodiny v noci napadal šestapadesátiletou ženu v Zubří, její opilý syn. Ještě předtím však agresivní muž rozbil skleněnou výplň dveří v baru," uvedla mluvčí. Skončil v policejní cele. V dechu měl dvě a půl promile. Ve stejný den jsme odvezli na „záchytku" dvaatřicetiletého muže z Valašského Meziříčí. Domů se jen tak nevrátí, protože jsme ho z místa bydliště na 10 dnů vykázali. Mladý muž opakovaně fyzicky napadal svoji o jedenáct let starší manželku. „Jedno z dalších oznámení, na které policisté 25. prosince vyjížděli, byl telefonát o uložení nástražného výbušného systému v Rožnově p. R. poblíž jednoho baru," řekla Javorková. Hlídka z podniku evakuovala asi 20 osob, objekt i okolí baru prohledala, žádnou bombu však nenašla. Ten kdo volal se dopustil tr. činu šíření poplašné zprávy s trestní sazbou do dvou let.

„Během vánočních svátků jsme přijali i dvě oznámení o pohřešování osob," informovala mluvčí vsetínské policie. V jednom případě odešla na pár dnů z domu žena a v druhém zase muž. Partneři oznámili zmizení svých blízkých na policii. Oba pohřešovaní se však po pár dnech vrátili sami domů.

Na Štěpána volal opakovaně na linku 158 jedenačtyřicetiletý muž, který si vymýšlel různá oznámení a žádal příjezd hlídky. Když policisté dorazili na místo, tak je vyhazoval ze svého pozemku a vulgárně je urážel. Muž zřejmě vůbec netuší, že se telefonáty na linku tísňového volání, které se nezakládaly na pravdě, dopustil přestupku podle zákona o elektronických komunikacích, který říká, že přestupku se dopustí ten, kdo uskutečňuje zlomyslná volání na linku tísňového volání. Za tento přestupek může být muži z Kladerub uložena pokuta do výše 100 000 korun.

„Během vánočních svátků jsme zaevidovali dvě dopravní nehody, z nichž jedna byla s lehkým zraněním," dodala Javorková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA