Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vánoční kalendář ze Slavičína letos zobrazuje malby místních

date_range 07.Pro, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Díla malovali zejména místní autoři

Máme naskladněno, hlásí slavičínské infocentrum. Řeč je o historickém kalendáři, který vydává město Slavičín. Tentokrát je motivem na každý týden výtvarné dílo znázorňující město. „Podařilo se nám sehnat opravdu zajímavé a překvapivé pohledy na Slavičín, za což jsem moc rád,“ řekl starosta města Tomáš Chmela, iniciátor myšlenky vzniku kalendářů.

 

Díla, která malovali zejména místní autoři, zachycují panorama Slavičína většinou pohledově z návrší Šabatec. Najdou se ale i vzácnosti jako pohled na dnes už neexistující Kučerovu hospodu, která stávala ve spodní části Horního náměstí, či vznikající panelové sídliště. Nejvíce jsou zastoupeni místní umělci Alexander Viktorin a František Slovák.

 

Pátrání po malbách se ukázalo jako zajímavá cesta do minulosti. Například dnes, když je u Záložny rušná křižovatka, už neuvěříme, že zde nedaleko stávala benzinka, u níž malíř Alexander Viktorin zpodobnil dobový automobil.

Nový historický kalendář města Slavičín

Vybraná díla samozřejmě ladí s ročním obdobím, které v kalendáři doplňují. „Největší problémem bylo identifikovat některá zaniklá místa zachycená na obrazech, naštěstí nám pomohli pamětníci,“ konstatoval Tomáš Chmela.

 

Historický kalendář ze Slavičína je k dispozici od úterý 7. prosince na městském infocentru za 150 Kč. K mání jsou také další vánoční dárky s motivy Slavičína – Slavičaj, rychleschnoucí ručník na cvičení, multifunkční šátek nebo třeba nový hrnek s logem Slavičína.

 

Z tohoto dárku se ve Slavičíně stává hezká a oblíbená tradice. První kalendář pro rok 2021 se věnoval historickým záběrům města, o rok později byl pak zaměřen na Slavičany v poválečné době.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA