Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Varnu pervitinu schovával v batohu

date_range 28.Srp, 2012 featured_play_list Aktuality

 

V batohu obvykle nosíme sportovní, osobní potřeby, doklady nebo další věci. Asi málokoho by napadlo, že někdo může v batohu schovávat kompletní varnu pervitinu. Muže s uvedeným obsahem se vsetínským policistům podařilo zadržet před několika týdny na ulici ve Vsetíně.

„Policejní komisař sdělil před několika dny obvinění z trestných činů výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu a porušování domovní svobody šestadvacetiletému muži bez domova, jenž přebývá na různých místech ve Vsetíně," uvedla tisková mluvčí Lenka Javorková.

Bezdomovce zadrželi vsetínští policisté počátkem července poté, co vnikl do jednoho bytu na okrajové části Vsetína. „Obviněný vykopl dveře bytu, kde žije jeho čtyřiadvacetiletý kamarád s příbuznými, nějaký čas tam pobyl, uvařil si kávu, snědl kompot a pak odešel, aniž by něco odcizil. V bytě si však zapomněl batoh s varnou, pro který se po několika hodinách vrátil," uvedla mluvčí. To už však byl večer, majitelé byli doma a násilné vniknutí do bytu nahlásili policii. Ještě před příjezdem hlídky k panelovému domu, hodil čtyřiadvacetiletý kamarád zapomenutý batoh s věcmi tajně mladíkovi z okna. Ten se dal na útěk, ale nedostal se daleko. „Poblíž panelového domu jsme utíkajícího muže s batohem zadrželi. Mladík jevil známky požití omamné látky, proto jsme u něj provedli orientační test na drogy, který ukázal, že je muž pod vlivem pervitinu. Kompletní varnu, kterou mladý muž ukrýval v batohu, jsme zajistili a odeslali k odbornému zkoumání," informovala mluvčí.

Mladík bez domova přiznal, že pervitin skutečně několik měsíců vaří a samozřejmě užívá, ale protože je bezdomovec, tak nejčastěji drogu vyrábí někde v přírodě v okolí Vsetína. Léky na výrobu kupoval v lékárnách v supermarketech různě po našem okrese. Za toxikománii byl obviněný bezdomovec před několika lety už stíhán. „Teď mu hrozí za uvedené trestné činy až pětiletý trest odnětí svobody," dodala mluvčí.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA