Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vážná nehoda v Ústí u Vsetína. Na místo letěl vrtulník

date_range 17.Led, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Řidič zůstal zaklíněn ve vozidle. Foto: HZS Zlínského kraje

Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí 16. ledna před osmou hodinou ráno v obci Ústí u Vsetína. Osobní automobil čelně narazil do nákladního vozidla. Na místě zasahovaly všechny složky integrovanného záchranného systému včetně vrtulníku záchranářů.

 

Na místo ihned byli vysláni profesionální hasiči ze Vsetína a Valašského Meziříčí. „V době jejich příjezdu byl v osobním autě zaklíněný řidič, který cestoval sám. Aby se hasiči k muži dostali a mohli jej bezpečně vytáhnout z deformovaného vozu, museli odstranit celý levý bok vozidla s využitím hydraulického vyprošťovacího zařízení. Poté za použití rozpěrných válců uvolnili prostor uvnitř kabiny, kde ležel zaklíněný zraněný muž,“ popsala situaci por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí krajských hasičů.

Záchranáři muže přenesli do přivolaného vrtulníku. Foto: HZS Zlínského kraje

Muži zaklíněnému ve vozidle se po celou dobu vyprošťovaní věnoval profesionální hasič – zdravotník, který si za ním sedl do auta. „S pomocí páteřové desky vytáhli hasiči muže ven z vraku a položili jej do vakuové matrace. Následně muže přenesli do přivolaného vrtulníku, který přistál nedaleko místa nehody,“ doplnila mluvčí hasičů. Zraněný řidič byl vrtulníkem transportován do krajské nemocnice ve Zlíně.

 

Řidič kamionu při střetu taktéž utrpěl zranění a skončil v péči zdravotnické záchranné služby, která jej převezla do nemocnice ve Vsetíně.

 

„Podle prvotních informací z místa nehody přejel sedmačtyřicetiletý řidič osobního automobilu prozatím z neznámých příčin do protisměru a čelně se srazil s protijedoucím nákladním automobilem,“ uvedl pro server regionvalassko.cz nprap. Petr Jaroš, mluvčí policistů.

Foto: HZS Zlínského kraje

Po střetu vozidel došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Silnice byla zhruba na dvě hodiny zcela uzavřena a tvořily se kolony.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA