Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vážně zraněnou ženu vystřihávali hasiči

date_range 21.Zář, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Dvě jednotky profesionálních hasičů ze Vsetína a Valašských Klobouk vyjížděly v úterý 21. září 2010 společně na pomoc po hlášené těžké nehodě u obce Lidečko. Informoval o tom mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Událost byla hasičům nahlášena třináct minut před čtrnáctou hodinou, když se hlavním silničním tahu mezi obcí Lidečko a Lužná se střetla dvě osobní auta značek VW Vento a Opel.

„Po nárazu se v prvním autě zranil řidič. Ve druhém voze cestovali čtyři mladí lidé, z nichž byli při nehodě tři zraněni. Jedna zraněná dívka zůstala v autě zaklíněna s velmi těžkým zraněním nohou," upřesnil mluvčí hasičů.

 

foto HZS Zlínského kraje   více fotek

 
Po příjezdu hasičů byly bleskově připraveny obě sady speciálního vyprošťovacího zařízení ze dvou zásahových vozů a hasiči se snažili dostat ke zraněné mladé ženě. „Ta zůstala zaklíněná na zadním sedadle Opelu a došlo u ní k vážnému poranění nohou," popisuje Mitáček. Sevření kolem nohou se hasičům podařilo postupně uvolnit a mladou ženu vytáhnout, přičemž vyprošťování zabralo hasičům více než půl hodiny intenzivní práce.

Všechny čtyři pacienty si do své péče pak převzaly posádky zdravotnické záchranné služby, které jim poskytly další nezbytnou a lékařskou pomoc. Po ošetření byli zranění postupně odvezeni do nemocnice.

Silnice v místě nehody byla zcela uzavřena a doprava byla odkláněna na objízdné trasy. „Po zadokumentování nehody pomohli hasiči s úklidem. Vraky vozů byly zajištěny proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Naše hasiči ze Vsetína zůstali na místě až do celkové likvidace události," dodal Ivo Mitáček.

Příčiny dopravní nehody nyní šetří policie.

 
-red-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA