Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Francově Lhotě koštovali kyseláče

date_range 27.Úno, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Již 6. ročník Francolhotského kyseláče, pořádaný místními hřibaři, se konal v sobotu 26. února 2011 ve zdejším kulturním domě.

Ti, kteří měli zájem a chuť se zúčastnit soutěže, přinesli vzorky v sobotu před zahájením soutěže a stali se zároveň porotci. Do soutěže bylo nakonec přihlášeno 38 vzorků. Letos nejvíce zachutnaly nakládané houby paní Ivony Janotové z Lipníku nad Bečvou.

„Jsou tady dobré i méně chutné houby, i já zde mám svůj vzorek, uvidíme jak v soutěži uspěje," sdělil místní Jindřich Šeliga, který nakonec obsadil 3. místo

„Jsem zde poprvé a také soutěžím. Některé vzorky pravdu mají můj obdiv. Některé bych doma ale nechtěl, nálevy jsou na můj vkus příliš sladké," podělil se o své dojmy jeden ze soutěžících František Hřib.

 

foto Jitka Hořáková

 
V soutěži O nejlepší slivovici se na stole porotcům sešlo celkem 19 vzorků. „Momentálně máme za sebou polovinu okoštovaných slivovic a v nich čtyři favority. Ale jsou zde i méně dobré. A taky to na nás někdo zkoušel s meruňkovicí," pousmál se jeden z hodnotících Karel Matůš. První místo za nejlepší slivovici si nakonec odnesl místní Marek Žídek.

Sobotní soutěživé odpoledne doplnila i přednáška spojená s videoprojekcí pana Jiřího Polčáka z Lipníku nad Bečvou. Ceny do soutěže, už tradičně, vyrobil místní řezbář Jan Brlica.

Nakládané houby (umístění):
1. Ivona Janotová z Lipníku nad Bečvou
2. Evžen Chudoba z Napajedel
3. Jindřich Šeliga Francova Lhota

Slivovice (umístění):
1. Marek Žídek
2. Karel Filák
3. Josef Kocourek
všichni z Francovy Lhoty

 
-hoja-
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA