Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Francově Lhotě pekli a zdobili perníky

date_range 29.Lis, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
V předadventní době se sešli ve Francové Lhotě všichni ti, kteří rádi pečou a zdobí perníčky.

„Kurz zdobení a pečení perníčků, který je financovaný místními včelaři je pořádán hlavně proto, aby se pekařky vyvarovaly chyb a přiučily se zdobení," řekl jeden z organizátorů Artur Černý . Že je tento kurz v obci kladně hodnocen svědčí i fakt, že se tu koná již po čtvrté.

Ve čtvrtek 25. listopadu 2010 se všichni zájemci o tradiční pečení perníků sešli v prostorách místního družstevního domu, kde si pod vedením Jany Lukášové z Valašské Polanky vyzkoušeli upéct dva druhy perníku. „Zdobení perníčků je můj koníček již od dětství. Vždy jsem obdivovala babiččinu tvorbu a tak jsem zkusila pečení a zdobení s ní. V 17 letech jsem si udělala týdenní kurz v Nasavrkách, kde jsem získala certifikát," svěřila se pekařka.

 

Pečení perníků ve Francově Lhotě     více fotek

 
O den později, tedy v pátek 26. listopadu, se s nadšením a očekáváním všichni účastníci akce vraceli ke svým upečeným perníčkům, které pak nazdobili dle své fantazie. S předsváteční náladou a nadšením z perníčků pak absolventi kurzu odcházeli.

Na závěr Vám nabízíme recept na perník.

1 kg hladké mouky
30 dkg mletého cukru
20 dkg medu
10 dkg tuku Hera
2 dkg sody
6 vajec
1 polévková lžíce koření

Postup:
Med a tuk opatrně rozpustíme na ohni, přimícháme k vejcím, cukru a koření, nakonec přidáme mouku se sodou. Těsto necháme přes noc odpočinout, druhý den vykrajujeme a pečeme.

 
-hoja-
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA