Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Francově Lhotě trápí místní občany sesuv půdy

date_range 22.Úno, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Sesuv půdy ve Francově Lhotě. Foto: HZS

Ve středu celé dopoledne zasahovalo pět jednotek hasičů v obci Francova Lhota, kde místní občany již několikátý den trápí sesuv půdy směrem k rodinným domům, jejichž obyvatelé prozatím nemuseli být evakuováni. Byl však u této události vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

 

„Po příjezdu na místo, kde se již nacházel zástupce obce i geotechnik, hasiči průzkumem zjistili, že se pohnul břeh o velikosti okolo jednoho tisíce metrů čtverečních promáčené hlíny. Po rozhodnutí geotechnika začali hasiči čerpadly odčerpávat vodu ze studní, nacházejících se nad místem sesuvu, aby se snížila hladina spodních vod. Po poledni jednotky práci ukončily a vrátily se zpět na své základny. Na místě zůstali pouze místní hasiči,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Další činnost a zajištění odčerpávání vody pomocí bezobslužných čerpadel si zajistí zástupce obce, a to včetně techniky na odkopání zeminy.

 

Sesuv půdy ve Francově Lhotě. Foto: HZS

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA