Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Francově Lhotě v noci shořela pila

date_range 31.Led, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
FRANCOVA LHOTA – Dne 30.1.2009 ve 22:30 hod. byli hasiči informováni o požáru pily ve Francově Lhotě.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jedním zásahovým vozem, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Francovy Lhoty a Horní Lidče. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru pily v areálu místního družstva.

Jako první na místě zasahovala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů, jejichž členem je také příslušník HZS Zlínského kraje, který pracuje na krajském operačním středisku. Ten také požár jako první ohlásil na tísňovou linku a svým kolegům. Do příjezdu dalších jednotek se hasičům podařilo zahájit hasební zásah a držet požár v mezích kontroly.

 

Foto

foto HZS Zlínského kraje

 
více fotek
 
Společným zásahem se podařilo požár lokalizovat po hodině intenzivního hašení. Část požárního útoku byla směřována z několika venkovních prostor a část se soustředila na hašení střechy. Prioritou hasičů bylo zabránit rozšíření požáru do dalších hal pily a uchránit pracovní stroje v dílnách.

Další tři hodiny trvala hasičům celková likvidace požáru. Kyvadlovou dovážku vody zajišťovala jednotka dobrovolných hasičů. Hasiči museli postupně uhasit nejen jednu část montované haly, kterou požár kompletně zničil, ale také další části střešních konstrukcí nad dílnami. Na ploše asi 15 x 20 metrů museli hasiči kompletně odkrýt plechovou střechu, aby se dostali ke skrytým ohniskům požáru ve střeše.

Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Při likvidaci požáru pomáhali majitelé, kteří pomocí pracovního pojezdového stroje odtáhli vlečku s pilinami a další dřevěný materiál od hořící haly. Část zničeného vybavení bylo postupně vynášeno a dohašováno před halou. Zásahem hasičů se podařilo zabránit rozšíření plamenů na blízké uskladněné dřevo a další majetek.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Valašského Meziříčí bylo místo požáru předběžně ohledáno. Další podrobné šetření je naplánováno na sobotní dopoledne. Majitelé si předběžně vyčíslili škodu na 5.500.000,- Kč. Z této sumy připadá 1 mil. Kč na stavební část a 4,5 mil. Kč na vybavení a stroje dřevařských dílen.

 
aktualizace sobota 31. ledna :
08:00 – hasiči hlásí kompletní ukončení zásahu na likvidaci požáru a ukončení všech dohašovacích prací

09:00 – na místo události se sjeli vyšetřovatelé hasičů, kteří začali pátrat po příčině vzniku požáru

11:00 – po dvou hodinách šetření se vyšetřovací verze zúžily na možnost technické závady nebo nevyloučeného úmyslu, případ si převzala k dalšímu šetření policie, která v odpoledních hodinách použije na požářišti speciálně cvičeného psa na vyhledávání stop

Případ je nadále ve společném šetření hasičů a policie.

 
 
Ivo Mitáček
HZS Zlínského kraje
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA