Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Francově Lhotě vzniklo jedenáct nových bytů

date_range 22.Úno, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Koupelna v jednom z nových bytů. Foto: archiv obce Francova Lhota

Finančně i časově náročná akce minulého roku byla ve Francově Lhotě rekonstrukce nebytových prostor ve zdravotním středisku na 11 bytů. Objekt byl na konci 80. let připraven jako dům služeb, v novém centru obce sloužil pro poštu, jako ordinace praktického a zubního lékaře, kadeřnictví nebo masáže. Zbylé nebytové prostory byly pronajaty nebo zůstaly nevyužity.

 

Obec již dříve vypracovala návrh na přestavbu tohoto objektu na bytový dům za cenu cca 10 000 000 korun. „Projekt zahrnuje celkem 11 bytů ve třech podlažích, kdy v podkroví budou 4 byty, ve 2. NP 6 bytů a v 1. NP jeden byt. Byty jsou dispozičně od 1+kk po 2+kk a velikostí od 25 do 52 m2 podlahové plochy. Jedná se tedy spíše o menší byty, po kterých je v naší obci větší poptávka. Každý byt je vybaven kuchyňskou linkou se sporákem a digestoří, koupelnou se sprchovým koutem, přívodem internetu nebo video zvonku,“ popsal Miroslav Brlica, starosta obce Francova Lhota.

 

V půlce roku 2020 dostalo vedení obce informaci, že projekt bude podpořen z Ministerstva financí, 90% nákladů, ovšem s podmínkou, že tato výše dotace se musí proinvestovat ještě do konce roku 2020. Rychle se tedy vyhlásila veřejná soutěž na tuto zakázku, aby mohli začít s realizací co nejdříve.

Před a po rekontrukci

Soutěž na rekonstrukci vyhrála stavební firma za cenu 9 461 000 Kč z čehož dotace z Ministerstva financí tvoří 90 % nákladů (8 515 000 Kč). Díky časovému harmonogramu, který bylo nutné dodržet, se na stavbě pohybovalo běžně i přes 20 pracovníků a práce rychle postupovaly ke zdárnému konci. Ani této stavbě se však nevyhnuly komplikace.

 

„Museli jsme si poradit s karanténou části pracovníků, nebo špatně dodaný materiál. Vše se ale rychle vyřešilo. Od začátku letošního roku probíhají dokončovací práce jako jsou obklady, podlahové krytiny nebo malování a montáž zařízení bytů, na kterých si mohou pracovníci nechat záležet, jelikož mají dostatek času,“ vysvětlil Miroslav Brlica.

 

Nové byty ve Francově Lhotě. Foto: archiv obce Francova Lhota

 

Celá stavba je provedena v nízkoenergetickém standardu, takže náklady na provoz budou malé. V měsíci březnu budou jednotlivé byty přiděleny zájemcům a od dubna plánuje obec nastěhování nájemníků. Zájem o byty převyšoval nabídku.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA