Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Francově Lhotě hořela kůlna. Požár zasáhl také přilehlý dům

date_range 26.Čvn, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Požár ve Francově Lhotě, foto: redakce

V pátek krátce před jedenáctou hodinou dopoledne byl hasičům ohlášen požár hospodářského stavení u rodinného domu ve Francově Lhotě.

 

K události okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Klobouky se dvěma cisternami a posilové jednotky dobrovolných hasičů obcí Francova Lhota, Horní Lideč a Valašské Klobouky s dalšími cisternami.

 

Jak bylo velitelem potvrzeno, požár zasáhl hospodářskou budovu o rozměrech asi 4×4 metry a rozšířil se i na část střešní konstrukce rodinného domu v těsné blízkosti. O uhašení se před příjezdem hasičů snažil soused za pomoci zahradní hadice, avšak vzhledem k rozsahu neúspěšně.

 

Požár ve Francově Lhotě, foto:HZS Zlínského kraje a  SDH Valašské Klobouky

 

„Jednotky okamžitě natáhly hned několik útočných proudů a požár v dýchací technice do půlhodiny lokalizovaly. Na pokyn velitele byly následně rozebrány zasažené konstrukce a pomocí termokamery byla vyhledána a dohašena všechna skrytá ohniska. V 13:46 hodin byla ohlášena celková likvidace požáru a jednotky se postupně vrátily zpět na své základny. K žádnému zranění při události naštěstí nedošlo,“ popsal mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

 

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který po ohledání místa stanovil jako příčinu vzniku závadu na elektrickém zařízení. „Škoda, způsobená požárem, byla předběžně vyčíslena na 0,5 milionu korun. Rychlým zásahem se podařilo zabránit rozšíření do vnitřních prostor rodinného domu, čímž byly uchráněny další nemalé hodnoty ve výši minimálně 3,5 milionu korun,“ dodal Pavel Řezníček.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA