Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Slavičíně se pustili do druhé etapy oprav fasády ZUŠ

date_range 13.Říj, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Budova dostává novou fasádu i ze zadní části. Foto: město Slavičín

Druhou etapou pokračují stavební úpravy ZUŠ Slavičín. Budova, kde se vzdělávají desítky dětí v umění, dostává právě novou fasádu ze zadní části.

 

Slavičínská základní umělecká škola má o koronavirové pauze o „zábavu“ postaráno. Budova, v níž sídlí, a která je památkou místního významu, dostává novou fasádu i ze zadní části. Přední část už byla obnovena vloni a zadní strana budovy čekala rok na to, než se dočká opravy i ona.

 

„Přestože má celá budova novou střechu, vnikalo do izolace podkroví drobné zvířectvo, které dělalo neplechu. Díky opravě fasády, ke které náleží i komplexní podbití a izolace střechy, bude tomuto konec,“ uvedl starosta města Tomáš Chmela.

 

Fasáda budovy byla léta ve špatném stavebně-technickém stavu. V rámci realizace stavebních prací bylo provedeno odstranění všech nesoudržných částí omítek včetně následného očištění soudržných částí od stávajících fasádních nátěrů. Místa odstraněných nesoudržných částí budou obnovena reprofilací nebo doplněním ploch s napojením na stávající omítky bez viditelných přechodů. Rekonstrukce fasády vyjde město na částku pohybující se okolo 900 tisíc korun a hotová by měla být do konce tohoto roku.

 

Budova ZUŠ bývala v dávné minulosti poštovním úřadem. Patří k nejhodnotnějším objektům ve středu města Slavičín.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA