Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Slavičíně si můžete od města půjčit třeba na výměnu topení

date_range 27.Úno, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Sídliště Slavičín

Pomoc města v energetické krizi? Slavičínští zastupitelé tento týden schválili další výzvu Fondu rozvoje bydlení, který poskytuje zápůjčky občanům na modernizaci svého bydlení. Typicky se v dnešní době jedná o instalaci fotovoltaických panelů, modernizaci vytápění rodinných domů, nebo zateplování a výměnu oken. „Občané v této době hodně řeší energetické úspory všeho druhu včetně státních dotací. Náš městský fond jim umožňuje zajistit financování tak, aby zvládli vše pořídit či zrealizovat. Jedná se totiž o krátkodobou i dlouhodobější půjčku, kterou lze samozřejmě s dotací kombinovat,“ vyjmenoval starosta města Tomáš Chmela.

 

Proto pro rok letošní rok zastupitelé na svém jednání 22. února schválili významné navýšení prostředků fondu až na 5 milionů korun. To správní radě fondu umožnilo navrhnout radě města rozšířit nabídku titulů zápůjček a také zvýšit částky určené k zapůjčení.

 

Nově tedy bude možné si půjčit na vznik nového bytu až půl milionu korun nebo na zateplení bytového domu až 800 tisíc korun. Zcela nová je i možnost zápůjčky na rekonstrukci vnitřních rozvodů elektřiny a plynu. Občané starající se o nemohoucí či hůře pohyblivé rodinné příslušníky jistě ocení možnost levněji upravit dům či byt i jeho okolí na bezbariérové. „Za zmínku jistě stojí příznivý úrok ve výši 2,5 % na dobu maximálně 6 let bez nutnosti ručit nemovitostí,“ upozornil starosta.

 

Za sedmadvacet let existence Fondu rozvoje bydlení (FRB) zapůjčilo město svým občanům přes 23 milionů korun a na úrocích si přišlo na víc než 1,8 milionu korun.

 

V roce 2023 bude výběrové řízení vyhlášeno v dubnu, proto doporučujeme zájemcům o zápůjčky z FRB včas si připravit všechny potřebné dokumenty (např. stavební povolení, pokud je potřeba).

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA