Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Slavičíně vystoupí padesátičlenný vojenský soubor Ondráš

date_range 03.Srp, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vojenský soubor Ondráš

Velkolepé kulturní představení se chystá ve Slavičíně na letní scéně v Zámeckém parku. Po ročním domlouvání, které několikrát narušila opatření spojená s covidem, tam vystoupí v sobotu 7. srpna v 17 hodin Vojenský soubor Ondráš. „Jsem velmi rád, že se podařilo tyto zvučné umělce do Slavičína pozvat,“ uvedl starosta města Tomáš Chmela.

 

Profesionální soubor z Brna dorazí s pásmem Ondrášovské putování, které potrvá 80 minut. „K vidění bude taneční skupina o velikosti 12 párů, čtrnáctičlenný orchestr lidových nástrojů i samostatný dívčí sbor,“ upřesnila vedoucí městského infocentra Marie Studeníková.

 

Hudební pásmo povypráví příběh fiktivního zbojníka Ondráše, který putuje od Kroměříže přes Valašsko ke slovenskému Trenčínu a dál na východ. Právě symbolika zbojnického putování inspirovala tento celosouborový pořad sestavený z tanečních, pěveckých a hudebních čísel, která spojují několik etnografických regionů Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.

 

Od kraje jihočeských rybníků, přes moravské vrchoviny, se diváci dostanou až na temperamentní Slovensko. Užijí si jak kolové české tance, tak čistě mužský „verbuňk“, zapsaný na seznamu nehmotného dědictví UNESCO. Diváci se pokochají pestrostí krojů mnoha regionů a na závěr budou ohromeni téměř akrobatickými tanečními kreacemi z oblíbené Myjavy. Objevte spolu s Ondrášem lidové bohatství krajů, kterými za dávných časů putovali zbojníci!

 

Z důvodu rozsáhlosti celého vystoupení město dočasně rozšíří plochu letní scény. Na základě nadstandardních vztahů s Armádou ČR se podařilo tuto akci pro občany zajistit zdarma. „Jsme armádní město s řadou významných osobností z řad současného i dřívějšího velení armády. Mnoho našich občanů také bojovalo na válečných frontách. V červnu se proto podařilo zajistit nad Slavičínem přelet gripenů a v sobotu právě vystoupení vojenského folklórního souboru Ondráš,“ vysvětlil starosta Tomáš Chmela.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA