Ve slavičínské střední škole se soutěžilo

date_range 12.Dub, 2010 featured_play_list Aktuality

Dne 31. března 2010 se na Střední odborné škole Slavičín již poosmé konala přehlídka prací okresního kola Středoškolské odborné činnosti. Stejně jako v minulých letech i letos je generálním partnerem této soutěže Česká spořitelna, a.s.

Přehlídky se zúčastnilo 39 prací v 10 oborech, školy zlínského okresu reprezentovalo tentokrát 69 žáků. Práce umístěné na prvních třech místech postupují do krajského kola, které se koná 30. 4. 2010 na Gymnáziu J. A. K. v Uherském Brodě. A jaké jsou výsledky?

V oboru 04 Biologie zvítězila Veronika Hůlová z Gymnázia J. Pivečky Slavičín s prací Exotická rostlina Aloe Vera.

V oboru 06 Zdravotnictví obsadily 1. místo Marie Trčková a Veronika Zubková ze SOŠ Slavičín s prací Anorexie, bulimie; na 2. místě se umístila Kateřina Sojová z Gymnázia J. Pivečky Slavičín s prací Onemocnění zubů a dutiny ústní, technologie zubních kartáčků a 3. místo patří Barboře Pechancové a Leoně Konečné ze SOŠ Slavičín s prací Farmakologie.

V oboru 08 Ochrana životního prostředí zvítězila Markéta Drgová ze SPŠ Otrokovice s prací Pasivní domy, druhé místo obsadily Simona Červená a Aneta Krátká z OA T. Bati Zlín s prací Ekologické výrobky – inspirace přírodou a 3. místo získala Veronika Kratochvílová ze SPŠ Otrokovice s prací Domy kryté zemí.

Obor 09 Strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design ovládla domácí SOŠ Slavičín – 1. místo patří Václavu Šimoníkovi a Lukáši Vaculčíkovi s Kovovou postelí a 2. místo Michalu Hořákovi a Danielu Horečnému s Modelem pušky.

foto SOŠ Slavičín     více fotek

V oboru 12 Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie zvítězily studentky OA T. Bati Zlín Adéla Kozubíková, Zuzana Šumlanská a Petra Buršová s prací Facebook a využití ve výuce, na 2. místě se umístil Zbyněk Lichka ze SOŠ Slavičín s prací Svět moderních technologií a na 3. místě Marie Lysoňková z OA T. Bati Zlín s prací Egypt.

V oboru 13 Ekonomika a řízení patří postupová místa studentkám SOŠ Luhačovice Marii Jálové, Adéle Trubelíkové a Gabriele Spáčilové s prací Dopady hospodářské krize na Českou republiku, druhé a třetí postupové místo patří studentkám OA T. Bati Zlín – jmenovitě Petře Maňákové a Janě Chovancové s prací Podnikatelský záměr – Taneční školička pro děti předškolního věku s. r. o. a Karolíně Strouhalové, Darině Zapletalové a Martině Rábelové s prací Fair Trade.

V oboru 14 Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času zvítězili Nikola Macková, Nina Apolena Křemenová a Pavel Svoboda z Gymnázia Lesní čtvrť Zlín s prací Vztah mladých lidí k psychiatrii a psychiatrickým léčebnám, 2. místo získal Martin Sukaný z Gymnázia J. Pivečky Slavičín s prací Organizace zážitkový kurzů pro mládež.

V oboru 15 Teorie kultury, umění a umělecké tvorby se na 1. místě umístila studentka Gymnázia Lesní čtvrť Zlín Regina Vítková s prací Svět parfémů a Nejslavnější parfémy 19. a 20. století.

V oboru 16 Historie se na prvním místě umístila studentka Gymnázia J. Pivečky Slavičín Irena Diatelová s prací Rudimovsko a dům č. p. 36; na 2. místě Zuzana Grigerichová z Gymnázia Lesní čtvrť Zlín s prací Sidonie, sklářská kolonie a na 3. místě Michaela Windischová z Gymnázia Slavičín s prací Hrdelní právo a sama tortura města Bojkovice.

V soutěžní kategorii 17 Filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory zvítězila Miroslava Gajdošíková z Gymnázia J. Pivečky Slavičín s prací Jan Pivečka a Nadace Jana Pivečky, 2. místo patřilo studentům OA T. Bati Zlín Filipu Malinovi a Michalu Knotovi s prací Lidové zvyky v Bílovicích.

V poslední kategorii 18 Informatika zvítězil Petr Zvoníček z Gymnázia Slavičín s prací Bezpečnost platebních karet.

Všem postupujícím gratuluji a přeji hodně úspěchů při reprezentaci škol v krajském kole. Ostatním soutěžícím bych chtěl poděkovat za účast a reprezentaci v okresním kole soutěže. Děkuji také pedagogům ze všech již zmiňovaných škol za účast v komisích a spravedlivé hodnocení prací.

Soutěžící, kteří se umístili na prvních místech v každém oboru, získali od České spořitelny, a. s. certifikát ke zřízení účtu Student + s vkladem 500,- Kč.
Podrobné výsledky i fotografie ze soutěže je možné najít na webových stránkách školy