Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Smolině hořela skládka, ale jen jako

date_range 25.Zář, 2015 featured_play_list Aktuality

 

„Zde operační středisko Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, starostka Valašských Klobouk svolává krizový štáb na 8.30 hodin do zasedací místnosti rady města k provedení štábního cvičení," tuto zprávu si vyslechli členové Krizového štábu Valašské Klobouky ve čtvrtek 24. září ráno. Cvičení k řešení mimořádné události bylo tentokrát zaměřeno na koordinaci a náplň práce jednotlivých členů při požáru skládky odpadu ve Smolině.

Do cvičení se zapojilo město Valašské Klobouky, Brumov-Bylnice, starostové okolních obcí, Hasičský záchranný sbor, Policie ČR a Sbor dobrovolných hasičů Mirošov. Obdobná akce probíhala zároveň i ve Vizovicích.

 Evakuační středisko v kulturním domě             Foto: MěÚ Valašské Klobouky

Krizový štáb se rozdělil na tři skupiny – první operovala na valašskokloboucké radnici, druhá na hasičské stanici a ta třetí v Mirošově. Při tréninku se simuloval požár skládky ve Smolině a následná evakuace obce Mirošov, včetně ošetření zraněné osoby. Dobrovolní hasiči z Mirošova byli svoláni ostrým poplachem a praktickým nácvikem provedli během ¾ hodiny evakuaci obce. „Odvedli výbornou a profesionální práci a je štěstí, že se na ně můžeme vždy spolehnout," vyzvedl práci dobrovolných hasičů starosta Brumova-Bylnice Zdenek Blanař.

Evakuační středisko pak bylo zřízeno ve Valašských Kloboukách v kulturním domě. Cvičením se prověřila vzájemná komunikace, technické zabezpečení mimořádné situace, včetně způsobu řešení nečekaných komplikací. Akce skončila v 11 hodin krátkým vyhodnocením.

 Jedna skupina operovala na hasičské stanici                 Foto: MěÚ Valašské Klobouky

Všichni pracovali pod vedením řídící skupiny, kterou tvořili starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková, starosta Brumova-Bylnice Zdenek Blanař a Radomír Slovák z pracoviště krizového řízení.

„Děkuji všem, kteří se cvičení aktivně účastnili i jejím organizátorům," poděkovala starostka Eliška Olšáková. „Nácvik nejrůznějších mimořádných situací je pro práci krizového štábu velmi důležitý a prověří se tak jeho připravenost i materiální zabezpečení," dodala starostka.

Sandra Novotná Kollerová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA